Projeler büyüyor, ödemeler küçülüyor

İnşaat sektörünün büyük ve güçlü firmaları, alıcının güvenini kazanmanın yanı sıra sundukları uygun koşullarla da konut sahibini ek yüklerden kurtarabiliyor.

Gün geçtikçe kendini geliştiren Türk inşaat sektörü, yeni ve çok daha donanımlı projelere imza atarken, aynı zamanda sektör temsilcilerinin de büyümesini sağlıyor. İnşaat sektörü aktörlerinin güçlenmesi ise alıcıya hem daha konforlu projelerde yaşama, hem de ödeme koşullarında rahatlık olarak dönüyor.

Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründeki gelişimin projeleri olduğu kadar sektörü de büyüttüğünün altını çizen OP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, gelişen inşaat firmalarının getirdiği güvenin alıcı nezdinde önemli olduğunu ifade etti.

Ofis sahibi olmayı kolaylaştırdılar

Projeyi hayata geçiren firmanın alıcının kararında doğrudan etki ettiğini anımsatan Ünal Pala, şunları söyledi:

“Güven, inşaat sektörü için olmazsa olmaz. Alıcı da kendini kanıtlamış, büyük işlere imza atan firmaların ürettiği projelere daha çok ilgi gösteriyor. Firmaya gönül rahatlığıyla güvenen alıcının bu ilgisine karşılık veren firmalar daha güçlü ve geniş ödeme koşullarını müşteriye sunabiliyor. Çok sayıda kişi uygulanan komisyonlar, faizler nedeniyle banka kredisine çekimser kalabiliyor. Bu noktada devreye büyük ve güçlüyse inşaat firması girebiliyor. Alıcı bankaların getirdiği artı yüklerden uzak, faizsiz, komisyonsuz, doğrudan firmayla muhatap olarak çok daha uygun koşullarda yatırımını yapabiliyor. Bu sayede de alıcı bütçesini çok daha donanımlı bir proje için kullanabiliyor, hem de daha az ödemiş oluyor. ”

Ünal Pala, hayata geçirdikleri Başkent Ankara’nın yeni sembolü Regnum Sky Tower satış ofisine gelen ziyaretçilerin de en fazla banka kredisinin getirdiği ek yüklerden yakındığını belirterek, “Biz de müşterilerimizin bu sıkıntılarına çözümü, sınırlı sayıda kalan ofislerimizi artı maliyetlerden arındırmakta bulduk. Şu an Regnum Sky Tower’da banka kredisi olmadan, 60 ay 0 faiz fırsatıyla ofis sahibi yapıyoruz” dedi.