Novada Tokat 30 Nisan’da açılıyor

Novada Tokat AVMBugüne kadar Türkiye’de 21 alışveriş merkezi açan Turkmall, İç Anadolu’nun önde gelen şirketlerinden Yıltaş Grup’un ortaklığı ile Tokat’ın ilk AVM’sini hizmete sokuyor.

60 milyon Avroluk yatırım değerine sahip Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi 17.750 metrekare alan üzerine kuruldu. 2.500 metrekarelik hipermarket, ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı yaklaşık 20.000 metrekarelik perakende mağazaları, 1.600 metrekarelik sinema alanı, 1.400 metrekarelik eğlence ve 2.500 metrekarelik yeme içme alanından oluşan Novada Tokat yılda 5 milyon ziyaretçi çekmeyi hedefliyor.

Zengin marka karmasının yanı sıra Türk ve dünya mutfağının seçkin örneklerini bir arada olacağı restoran ve kafeleri ile de dikkat çeken Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi; bir tarafında Yeşilırmak ve diğer tarafında Tokat Kalesi manzaralı terasları ile Tokat’ın yeni çekim merkezi olmayı hedefliyor.

Türkiye’de 25 ilde bulunan Cinemaximum sinemaları, 1.600 metrekarelik sinema alanıyla Novada Tokat’ta da hizmet veriyor.

Sanatla iç içe bir AVM
Turkmall’un bütün projelerinde olduğu gibi Novada Tokat da bulunduğu bölgenin mimari ve yaşam kültürüne uygun bir formda gerçekleştirildi. Selçuklu motifleri ile bezenen ve bölgenin doğal taşlarıyla süslenen Novada Tokat’ın girişinde Deniz Biber ve Kerim Kürkçü’nün gerçekleştirdiği dört adet metal, ağaç konstrüksiyon yer alıyor. Çalışmalar Novada Tokat logosundan yola çıkarak Anadolu kültür mozaiğini simgeliyor.

Ulusal ve uluslararası 72 marka
Novada Tokat; Migros’tan Turkcell’e, Teknosa’dan Linens’e, Bosch’dan Damat’a, İpekyol’dan Greyder’e ulusal ve uluslararası 72 markaya ev sahipliği yapıyor. Ayakkabı sektörünün lider markaları Flo, Deichmann, Hotiç, Bambi, İnci ve yeni konseptleriyle LC Waikiki, DeFacto Novada Tokat’ın mağazaları arasında yer alıyor. Kadın giyiminde öncü markalardan ADL, Love my Body, erkek giyiminde Kiğılı, Sarar, Suvari, Hatemoğlu 30 Nisan’dan itibaren Tokatlılara hizmet vermeye başlayacak.

Çocuk ve genç eğlence alanı Playland içerisinde 6 hatlı ‘Play Bowling’ salonu da Novada Tokat’ta yer alıyor. Ev tekstilin güçlü markaları Madame Coco ve English Home’un yanı sıra U.S. Polo Assn., Mavi, Dagi, Gold Bilgisayar, Arçelik, Samsung, Bimeks, Adidas, Flormar, Yves Rocher, Vestel, Avea, Gratis, Vodafone, Penti, Atasay, Watsons, Toyzz Shop da Novada Tokat’ta yer alan markalardan bazıları.

2.500 metrekarelik yeme içme katında yer alan restoranlar arasında Köfteci Ramiz, McDonald’s, Usta Dönerci, Mr. Kumpir, Pasaport Pizza, Burger King, Popeyes, Sbarro, Nesh Waffle, Polen Tantuni ve Çimen Kebap da bulunuyor.

Proje Künyesi
Toplam kiralanabilir alan: 28.000 m²
Hipermarket: 2.500 m²
Perakende: 20.000 m²
Restoran & Kafe: 2.500 m²
Eğlence Alanı: 1.400 m²
Sinema Alanı: 1.600 m²
Toplam İnşaat Alanı: 56.000 m²
Otopark: 500 araç
Proje geliştirme: Turkmall
Konsept: Turkmall
Mimari: Turkmall – Nova Sultani
Yatırımcı: Turkmall – YILTAŞ Grup

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın