Next Level Ankara’nın ilk karma projesi

Ankara Söğütözü’nde TOKİ ile birlikte hasılat paylaşım modeliyle hayata geçirdikleri Next Level’ı “kentin standartlarını yükseltecek” diye nitelendiren Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, 500 milyon liralık projenin bir diğer özelliğini ise, “Ankara’nın ilk karma projesi” sözleriyle anlattı. Erdoğan, seviye anlamındaki ‘level’ ismini tercih etmelerindeki nedenlerden biri olarak da iddialarını gösterdi.Projenin özellikle mimari yönden farklılık yaratacağını belirten Erdoğan, bu farklılıklardan biri olarak 3 boyutta hareket eden cephe tasarımını gösterdi. Erdoğan, bu tasarımla binanın güneyden, kuzeyden, doğudan ve batıdan bakıldığında farklı görünümlerde olacağının altını çizdi.

Proje için 2 yıl bekledik
Projeyi hayata geçirmek için iki yıl beklediklerinin altını çizen Fatih Erdoğan, 25 bin metrekare arsa üzerinde geliştirilen projede 17 bin metrekarelik 105 rezidans, 36 bin metrekarelik 133 ofis ve 40 bin metrekarelik kiralanabilir AVM olacağını kaydetti. Peyzaja 7 bin 500 metrekare ayrılan projede kaba inşaatın yüzde 75 oranında tamamlandığını belirten Erdoğan, ofis bloğunu satışa çıkardıklarını belirterek, yüzde 45 oranında satış gerçekleştirdikleri blokta fiyatın metrekarede 5 bin 300 ile 6 bin 500 lira arasında değiştiğini söyledi.

Mart ayında satışa çıkaracakları rezidans bloğunda ise fiyatların 7 bin ile 7 bin 500 lira arasında değişeceğini söyleyen Erdoğan, “Mart 2013’te AVM ve ofis bloğunu teslim edeceğiz. Teslimlerin 6 ay sonrasında ise rezidans bloğunda yaşam başlayacak” dedi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın