Nevşehir’e de yüksek hızlı tren geliyor

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada 15 yıl boyunca yapılan yatırım kapsamında büyük sorunların çözülmesi ile birlikte Nevşehir’de özellikle ihracatın 7 milyon dolardan 52 milyon dolara ulaştığı belirtildi.

Nevşehir’de bugüne kadar sağlık tesisleri, 100 yataklı ek bina, hastaneler, sulama tesisleri, eğitim binaları, stadyum ve birçok proje ile birlikte hızlı tren hattının da sunulacağı belirtildi. Dünyanın en büyük yeraltı şehrini turizme kazandırılmak için hazırlanırken, Hacıbektaş ilçesinde inanç turizmi için gereken çalışmaların yapıldığı da ifade edildi.

87 kilometreden 275 kilometrelik bölünmüş yol çalışması ile birlikte Nevşehir-Niğde arasında yol çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi. Ayrıca Nevşehir-Ankara arasındaki yol için de sıcak asfalt çalışmalarının yapıldığı ifade edilirken, yeni bir ihale yapıldığı biliniyor. Niğde-Ankara otoyolu ile birlikte batı çevre yolu için de çalışmaların yapıldığı belirtilirken, Kapadokya Havaalanı bu dönemde yeniden açıldı.

Nevşehir’in nüfusundan daha fazla kişinin 367 bin uçakla kente geldiği ifade edilirken, Kayseri-Nevşehir arasındaki hızlı tren hattının 2018 yılı içerisinde tamamlanması da planlanıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın