Muğla’da TOKİ konut sayısı artacak

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Menteşe Öğretmenevi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada “Menteşe’de bölgenin mimari özelliklerini taşıyan TOKİ konut sayısı bin 148’e çıkarıldı. Konutların olduğu bölgede sosyal alanlar, spor salonları, yeşil alanlar ve havuzlar yapılacak” dedi.

Öztürk, Menteşe’de görev yapan gazetecilere, gazilere, şehit yakınlarına ve engelli vatandaşlara uygun şartları taşıyanlara TOKİ konutları yapılacağını kaydetti.Vatandaşların kısa süre içerisinde konutlarına kavuşması için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Öztürk, “15 günde bir TOKİ Başkanının yanına gidiyoruz. Menteşe’ye bin 148 adet toplu konut yapılacak.

İkinci etap TOKİ projesi tamamlandı. 40 günlük ihale süreci var. İhale süreci tamamlandıktan sonra büyük ihtimalle Nisan ayında TOKİ için ilk kazma vurulacak” dedi.Öztürk, Menteşe’de yaşayan şehit yakınları, gaziler, engellilere ve basın mensupları için de toplu konut yapılacağını anlatarak, bununla ilgili TOKİ Başkanı ile görüşme yaptıklarını ve olumlu yanıt aldıklarını dile getirdi.Göreve geldikleri günden itibaren Muğla’nın menfaatleri için çalıştıklarına işaret eden Öztürk, “Menteşe’de bölgenin mimari özelliklerini taşıyan TOKİ konut sayısı Bin 148’e çıkarıldı.

Konutların olduğu bölgede sosyal alanlar, spor salonları, yeşil alanlar ve havuzlar yapılacak” diye konuştu. Öztürk, toplantının ardından geçen hafta Ankara’da misafir ettiği 48 gençlik taraftar derneği üyeleri ile bir araya geldi.Dernek üyeleri buluşmada Milletvekili Öztürk’e Muğlaspor’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederken Öztürk de Muğlaspor başta olmak üzere Muğla’da sporun gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın