Milas Bodrum Uluslararası Havaalanı, AKG Gazbeton ile yenilrniyor.

Türkiye’nin önemli havalimanları arasında yer alan “Milas Bodrum Uluslararası Havaalanı”nın Dış Hatlar Terminali yenileme inşaatında AKG Gazbeton ürünleri kullanılıyor.

Sağlamlığı, hafifliği, kolay işlenebilme özelliği, A1 sınıfı yanmaz ürün olması, ısı yalıtım avantajları ve deprem emniyeti ile AKG Gazbeton ürünleri Milas Bodrum Uluslararası Havaalanı’nın yenilenme projesinde özellikle tercih edildi.

Toplam 102 bin 500 metrekare ilave apron inşa edilerek yenilenecek olan proje, AKG Gazbeton duvar blokları kullanılarak, yaklaşık 100 bin metrekare kullanım alanıyla, yıllık yolcu kapasitesini de büyük ölçüde artırmış olacak. AKG Gazbeton ürünleri kullanılarak hem maliyet hem de zamandan tasarruf sağlanacak projenin kısa sürede tamamlanması ve yeni sezona yetiştirilmesi planlanıyor.
Her türlü yapı sisteminin iç ve dış duvarlarında kullanılan AKG Gazbeton duvar blokları daha önce Adnan Menderes Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali, Erzurum ve Sivas Havaalanlarında kullanılmıştı.

Kaynak: Emlakbulten.Com

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın