Mesa’dan Yassıada projesi açıklaması

Yassıada’nın kongre merkezi, otel ve müzeye dönüştürülmesi projesine dair sosyal medyada bazı fotoğraflar yayınlanmıştı.

Fotoğraflarda Yassıada’nın yeşilden betona dönüştüğü söyleniyor ve eleştiriliyordu. Yassıada projesini üstlenen MESA tarafından bu konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklama şöyle;

Basın ve Kamuoyunun Dikkatine,
Taahhüt projelerimiz arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait, yatırımı ve işletmesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı GTİ Şirketi tarafından üstlenilen Yassıada’da kongre merkezi, otel ve müzeden oluşacak “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesine ilişkin bugün yayınlanan görseller ve yapılan yorumlarla ilişkin aşağıdaki açıklama zarureti doğmuştur.

Yassıada

Bugün basında yayınlanan hava fotoğraflarında mevsimsel değişikliklerle (kış / bahar) birlikte farkı oluşturan ve yeşil alan olarak görünen bölümler, otsu bitkiler ve makilik alanları kapsamaktadır.

Proje kapsamında sadece birkaç ağacın yeri değiştirilmiştir. Buna karşın proje kapsamında Yassıada’daki mevcut ağaç dokusuna, 120 adet yetişkin ağaç eklenecektir. Yapımını üstlendiğimiz proje tamamlandığında, ekli görsellerde de görüleceği gibi Yassıada’daki doğal doku, başta ağaçlar olmak üzere 3 katına çıkacaktır.

Saygılarımızla
MESA Mesken Sanayii A.Ş.

 

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın