Mavi Kule'de İnşaat Başladı

İpekler İnşaat’ın İstanbul Pendik’te konumlandırdığı Mavi Kule projesinde inşaat çalışmaları başladı.

İpekler İnşaat, Pendik’te 100 milyon dolar yatırımla 22 katlı rezidans projesinin yapımına başladı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Adem Peker, birçok açıdan ilkleri bünyesinde toplayan projenin İstanbul’un Anadolu yakasının çehresini değiştireceğini söyledi.

Pendik merkezli proje Mavi Kule adı verilen 22 katlı ve 27 bin 300 metre kare üzerine kurulacak dev bir rezidansı kapsıyor. Daha önce yaptığı inşaat projeleri ve 19 milyon dolarlık hibe okul projeleri ile adından söz ettiren hayır sever iş adamı Adem Peker, “İstanbul’un Anadolu yakası inşaat projeleri açısından Avrupa yakası kadar şanslı değil. Kapsamlı projeleri Anadolu yakasında görmek çok mümkün değil. Mavi Kule sadece Pendik bölgesinin değil Anadolu yakasının çehresini değiştirecektir.” dedi.

Proje hakkında bilgi veren Peker, Mavi Kule’nin inşa edildiği bölgenin tamamen kaya zeminden oluştuğuna dikkat çekti. Mavi Kule’nin vizyon bir proje olduğunu söyleyen Peker, “Projede tamamı deniz manzaralı 100’e yakın daireyi satışa sunduk. Evlerimizden muhteşem bir adalar, körfez ve Marmara manzarası görülüyor.” dedi.

Milliyet

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın