Manhattan İstanbul 2012'de Geliyor

Türköz İnşaat ve AKS Yapı’nın ortaklığındaki Vartaş, Fikirtepe’de kentsel dönüşümü başlatıyor. Grup Mart 2012’de 2 bin daireden oluşacak Manhattan İstanbul projesine başlayacak haline geldi.

Fikirtepe’de başlayacak olan kentsel dönüşüm hamlesine Vartaş Yapı da katıldı. Grup, bölgede ada ve parsel toplama çalışmalarına bir yandan devam ederken diğer taraftan da proje üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Vartaş, bölgede yapacağı kentsel dönüşüm projesinde Manhattan’ı İstanbul’a getirmeyi hedefliyor. Türköz İnşaat ve AKS Yapı ortaklığı tarafından kurulan Vartaş konsorsiyumu tarafından 32 dönüm arazi üzerinde yapılacak Manhattan İstanbul projesi, 5 blokta toplam 2 bin daireden oluşacak. Fikirtepe’de 700’den fazla eski dairenin yıkılarak yerine yapılacak projede inşaata Mart 2012’de başlanacak. Daire teslimleri ise 2014 yılı sonunda gerçekleşecek.

Türköz İnşaat Yönetim Kurulu Murat Türköz, 9 ada toplam 32 dönüm üzerinde gerçekleşecek proje için hak sahiplerinin yüzde 85’iyle sözleşme imzaladıklarını belirterek, “Ada ve parsellerin yüzde 85’ini topladık ve anlaşmaları yaptık. Bölgede büyüklük olarak ikinci, arsanın konumu ve konut yerleşimi olarak en iyi proje. Çok az eksiğimiz kaldı.
İki ay içinde tüm ada ve parsel anlaşmalarını tamamlayıp, 2012’nin Mart ayı gibi inşaata başlayacağız” şeklinde konuştu.

‘Van depremi dönüşümü tetikleyecek’

Manhattan İstanbul projesinin Türkiye’de kentsel dönüşüm alanında yapılacak sembol projelerden biri olacağını da söyleyen Türköz, “Son depremlerden sonra kentsel dönüşüm bir mecburiyet haline geldi. Kentsel Dönüşüm Yasası’nm çıkmasını, Kat Mülkiyeyi İmar Kanunu’nun da hızlı bir şekilde yenilenmesini bekliyoruz” diye konuştu. Tüm yatırımcıların gündemini kentsel dönüşüm projelerinin oluşturduğuna da dikkat çeken Türköz, “Hükümet bu işten dönüş olmayacağını ifade ediyorsa, yatırımcı olarak biz de üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Türköz İnşaat Merter’de Realİstanbul, AKS Yapı ise Ataşehir’de Sarissa İstanbul projelerini gerçekleştirmişti.

Kaynak:Sabah

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın