Larissa Göl Evleri’nde 1000 TL taksitle

Mansur Erden, “ Mesele sadece konut yapmak değil, yaşam kalitesini arttırarak, insanlara katkı sağlayabilecek yaşam alanları oluşturmak”

Erdn İnşaat’ın sahibi Mansur Erden, evli ve iki çocuk babası. Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Erden, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına İstanbul’da devam ediyor. Bu dönemde İzmit, Gebze, Ankara ve İstanbul’da gayrimenkul sektörüne yöneliyor. Evlenmesiyle beraber, iş hayatını İzmir’e taşımaya karar veren Mansur Erden, “ İstanbul’un kalabalığı, şehrin stresi, bana verdiği yorgunluk sakin bir şehirde yaşama isteği uyandırdı ve eşimle beraber İzmir’e taşınmaya karar verdik” dedi.

İzmir’de yatırımlarını gerçekleştirmek adına uzun bir çalışma yapan Erden, “Çalışmalarımız sonucunda ekibimin de yönlendirmesiyle Menemen’de yatırım yapmaya karar verdik. Bu yatırımı yaparken pek çok etkeni göz önünde bulundurduk” diye konuştu. Yatırımı bu bölgede yapmaya karar veren Erden, “ Bölge gelişmeye çok müsait, burayı seçmemizde Menemen’in konumu büyük önem taşıyor. Bölgenin üniversiteler bölgesi seçilmiş olması, bir tarafında Foça gibi bir tatil beldesinin yer alması, diğer tarafında Türkiye’de eşi olmayan İhtisas Organize Sanayi bölgesinin kurulmuş olması, Ata Sanayi Sitesi’ne yakınlığı, şehrin trafiğine girmeden Emiralem üzerinde Manisa’ya 35 dakika da ulaşma imkanı, Çanakkale otobanına yakınlığı, sivil havacılık lisesinin burada bulunması, İzban gibi modern ve gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahip olması, Körfez Geçişi projesinin bir ayağının Çiğli’de olması, Aliağa Limanının yanı sıra dünyanın 10 büyük limanından biri olan Çandarlı Limanının burada olması, İzmir’in merkezinin yoğunluğu ve kalabalığında ziyade merkezin hemen yanı başında bakir bir bölge olması, gelişmeye hazır bir durumda olması bizi etkilemiştir” diyerek lokasyonun önemine dikkat çekti.

 

“Şehrin içinde ama şehirden farklı”

 

Bölgenin çok fazla değere sahip olduğunu söyleyen Mansur Erden, “Hemen yanı başımızda Sasalı Kuş Cenneti, onun bitişiğinde yine Türkiye’ye örnek bir kuruluş olan Doğal Yaşam Parkı bulunuyor. Burası şehrin içinde ama şehirden farklı. Bölgenin böyle değerlere sahip oluşu İzmir ve Menemen’i bizim için ideal bir yatırım alanı haline getirmiştir. Son zamanlarda marka firma ve projelerin de özellikle İzmir’e girmesi de bizim ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızın göstergesidir. ” diye konuştu.

Erden, “Biz burada İzmir’de belki de Türkiye’de ilk, benzersiz bir konseptle yaklaşık 1200 konutluk bir proje başlatıyoruz. Bu projede 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere konforlu bir yaşam tarzı belirledik. Büyüklük olarak da marka ve eşsiz olacak bir proje bu. İzmir’in böyle bir projeye ihtiyacı vardı. İzmir’de Nüfus oranı ve konut açığı verileri ortada. İzmir’in özgür bir yaşama sahip oluşu bizi hep etkiledi. Bu kentin yüzü batıya dönük, modern, sıcak kanlı, sosyal yaşantısı yüksek insanlarının tüm ihtiyaçlarını düşünerek geliştirdik bu konsepti” dedi. Larissa Göl Evleri projesi, % 100 Erdn İnşaat’a ait olan gayrimenkul üzerine, yine % 100 Erdn İnşaat’a ait öz ve yerli sermaye ile gerçekleştiriliyor.

Lansman hazırlığında olduklarını ve projenin satışa çıkmasına sayılı günler kaldığını söyleyen Mansur Erden, “ Projemizin tanıtım ve satış operasyonlarını da genç, dinamik, yaratıcı ve üretken bir ekip olan emlakta24saat ekibi üstleniyor. Bu aşamada ne yaptığını bilen, yaratıcı ve dinamik bir ekip ile çalışmak çok önemli. Bu nedenle de projenin tüm basın, reklam, tanıtım, prodüksiyon, organizasyon, satış ve pazarlama ayağı emlakta24saat ekibiyle şekilleniyor” diye konuştu.

 

Çevreci Proje

Larissa Göl Evleri projesi, çevreci yönüyle de dikkat çekiyor. Projede ortak alanların enerji ihtiyacı, binaların üzerine yerleştirilen güneş panellerinden elde edilen güneş enerjisiyle sağlanacak. Ayrıca proje Türkiye’nin ilk ve tek meyve veren dikey ormanı olma özelliğini taşıyor. Dikey orman konseptiyle inşaat için doğadan alınan toprak, doğaya fazlasıyla geri kazandırılacak. Larissa Göl Evleri’nde, dikey orman komseptinde milattan önce antik dönemden bu yana Ege’nin sembolü olan zeytin ve üzüm uygulanacak. Hangi katta hangi evde olunursa olunsun, daire sakinleri dalından üzüm koparabilecek.

 

Türkiye’nin ilk genç yaşam konsepti

Günümüzde iş ve okul sebebiyle, genç kesimin ailelerinden ayrı küçük bir yaşam kurma ihtiyacı da düşünülerek geliştirilen konseptte site sakinlerinin kendilerine vakit ayırabilmeleri için her şey düşünülmüş. Böylece tüm günü iş ve okulda geçiren sakinler, şehir merkezinde ihtiyaçlarını karşılamak için vakit kaybetmek yerine, evlerinin konforunda ihtiyaçları olan her şeyi bulabilecekler. Üniversiteler bölgesinde bulunan proje uygun fiyatları ile de öğrenciler için keyifli bir yaşam alanı olacak. Ayrıca proje yatırım yapmayı düşünenler için de oldukça karlı bir fırsat olarak dikkat çekiyor. Yaklaşık 40 bin m2 proje, 100 bin m2 inşaat alanı üzerine kurulan Larissa %80’i 1+1 dairelerden oluşacak. Sakinlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan projeyi diğer projelerden ayıran, büyük bir yaşam kompleksi olması. Konsept içinde alışveriş alanı, giyim ve teknoloji mağazası, fitness, açık-kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, açık-kapalı basketbol sahası, mini futbol, tenis kortu, squash, yürüyüş ve koşu parkuru, bowling, sinema, açık anfi tiyatro, hobi bahçesi, hobi odaları, eczane, kuaför, cafe, kamelyalar, göl etrafı barbekü alanları, evcil hayvanlar için bahçe, uydu ve fiber altyapısı bulunacak. Daireleri ankastreli ve klimalı olarak teslim edilecek. Tesis içi özel güvenlik, otopark, araç bakım ve oto yıkama ünitesi, çocuk kulübü, kreş, siteye ait taksi, shuttle, laundry, hausekeeping ve hazır yemek hizmetleri de tesis içinde yer bulacak. Ayrıca proje yatırıma ve banka kredilerine uygunluğuyla da bir adım daha cazip hale geliyor. Bunun yanı sıra bu konseptte konut sahibi olmak isteyenler, projenin kendi bünyesindeki kişiye özel taksitlendirme imkânlarıyla kira öder gibi konut sahibi olabilecekler.

 

LARİSSA GÖL EVLERİ İLK 3 HAFTADA 1.ETAP SATIŞLARININ %60’INI TAMAMLADI

ERDN İnşaat’ın farklı konsepti ile göz dolduran projesi Larissa Göl Evlerinin satışa çıkışının ilk 10 gününde yakaladığı büyük ivme hız kesmeden devam ediyor. 1 Nisan 2017 günü “Şaka değil gerçek, kira öder gibi ev sahibi olun!” sloganı ile satış startı verilen projede ilk 3 haftada 1. Etap satışlarının %60’ı gerçekleştirildi.

Toplam 5 etaptan oluşan projenin 1. Etabı 1 Nisan günü satışa çıkmış, tüm halkın davetli olduğu bir mangal partisi ile tanıtımı yapılmıştı. 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan etap yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Proje Satış Koordinatörü Zeki Emre Araz satışın ilk 10 günü ile ilgili verdiği demeçte; “1. Etap satışlarına çok hızlı başladık, ilk 10 günde 50’ye yakın dairenin satışını gerçekleştirdik. Biz bu projede yatırımcılara m2si 2000 TL’den başlayan fiyatlarla İzmir’in ve Menemen bölgesinin en karlı yatırım fırsatını sunuyoruz” demişti. 3. Haftanın sonunda yaptığı açıklamada Araz: “Satışın 3 haftasını geride bırakırken 1. Etap satışlarımızın %60’ını gerçekleştirdik. Projemizin gördüğü ilgi bizleri mutlu ediyor, gelen talepler doğrultusunda 2. Etap satışlarına başlıyoruz.” Diye konuştu.

Larissa Göl Evleri Projesi’nin 1000 TL taksitle, peşinatsız, vade farksız herkese kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunduğunu ifade eden Araz, 1. Etapta yapılacak olan 144 dairenin tesliminin 20 ay, 2. Etap tesliminin ise 28 ay gibi kısa bir sürede yapılacağını söyledi. Proje Satış Koordinatörü Zeki Emre Araz projenin tamamında 1000 TL taksitle ev sahibi olma fırsatının devam edeceğini sözlerine eklerken, projenin yatırıma uygunluğunun altını çizdi. Her kitleden alıcının ev sahibi olabileceği proje, site sakinlerinin konforu için her şey düşünülerek tasarlanmış. Böylece ev sahipleri ihtiyaçları olan her şeyi evlerinin konforunda elde edebilecek, kompakt bir yaşama sahip olacaklar. Araz satışın 10. Gününde verdiği demeçte 2. Etap satış müjdesini vermişti. Talep üzerine 3. Hafta sonunda 2. Etap satışlarının da startı verilen Larissa Göl Evleri’nin 3. Etap satışları ise yakalanan bu ivme devam ettikçe haziran ayında başlamış olacak.

Larissa Göl Evleri’nin tüm satış, tanıtım, reklam ve basın organizasyonları E24 Prodüksiyon ve Pazarlama tarafından yürütülüyor

Projenin ifade eden Zeki Emre Araz, “ Ben ve ekibim projenin tümüne hakim olarak, tepeden tırnağa analiz ederek, her etapta ihtiyaçları tespit edip bu doğrultuda yol haritaları çiziyoruz. Tüm satış – pazarlama, basın – tanıtım çalışmaları son derece özverili olarak kuyum işçiliği hassasiyetiyle yürütülüyor. E24 Prodüksiyon ve Pazarlama ekibi olarak yaptığımız çalışmaların meyvesini 3 hafta sonunda 1. Etabın 3 hafta gibi kısa bir sürede %60 oranında satıldığını görerek almış oluyoruz.

LARİSSA GÖL EVLERİ EGE RALLİSİ’NDE

Helenistik mimarisi, farklı konsepti ile dikkatleri üzerine çeken Larissa Göl Evleri bu kez kendini bambaşka bir alanda gösteriyor.

Saygılı Rulman Ege Rallisi 2017’de GT Garaj Ekibinin sponsorluğunu üstlenen Larissa Göl Evleri tüm sezon boyunca yapılacak yarışlarda da; pilot koltuğunda Nişat Sirel’in, co-pilot koltuğunda ise İzmir’in çok yakından tanıdığı İlkay Kıyak’ın oturduğu historik kategoride yarışan aracın ana sponsoru ve GT Garaj’a ait 2 aracın daha co sponsorluğunu üstlenecek.