Larissa Göl Evleri üniversitelilerle buluştu

Ege Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu “Engelsiz Fikrin Olsun!” Fikir Üretme Kampı’nı bu yıl Larissa Göl Evleri ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Engelli bireylerin yaşamlarını her yönden kolaylaştıracak fikirler üretmeyi amaçlayan EÜ Genç Girişimciler Topluluğu bu yıl, fikir kampının başlığını ‘Yaşam Alanları’ olarak belirledi. 3’er kişilik takımlar halinde beyin fırtınası yapan üniversiteliler Yaşam Alanları başlığı altında birçok fikir üreterek Larissa Göl Evleri örneğinde uygulamayı hedeflediler. Farklı bölümlerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrenciler, aldıkları eğitimin ve farklı disiplinlerin bakış açıları ile değerlendirdikleri sorunları masaya yatırıp çözüme yönelik projeler çıkardılar.

Gün boyunca düşünen, kendilerini özel bireylerin yerine koyan üniversite öğrencileri gün sonunda sunum haline getirdikleri fikirlerini ERDN İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı Mansur ERDEN’ e sundular. Projelerin her birini dinleyen ERDEN; “Biz yola çıkarken kıymet verdiğimiz değerleri yanımıza aldık, bu yüzden Larissa Göl Evleri projesini Engelsiz, Genç ve Çevreci Yaşam parolaları ile gerçekleştirmeyi hedefledik. Özel bireyler, gençler ve doğa bizim hassas noktalarımız. Bu yüzden bu konuda yapılacak tüm çalışmalara açığız ve her zaman destek olacağız. Bugün genç arkadaşlarımızın bize sunduğu bu fikirler birbirinden değerliler ve içlerinden bazıları mutlaka bu projede hayata geçirilecekler” dedi.

Proje Mimarı ve Yöneticisi Özer ÖZERDEKLİ’ ye sunulacak olan fikirler, mimar ve mühendisler tarafından değerlendirilecek, seçilen fikirler Larissa Göl Evleri’nde uygulanmak üzere geliştirilecekler.

Önümüzdeki günlerde İzmir’de birçok üniversite ile de iş birlikleri ve çalışmalar yapmayı planlayan Larissa Göl Evleri, duyarlı duruşunu üniversiteli gençlerin bakış açıları ile birleştirerek her geçen gün daha iyi ve daha güzel olan için çalışmaya devam ediyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın