Kuzu Grup yatırımları tüm hızıyla sürüyor

Kuzu Grup, 1943’ten bu yana 500’ün üzerinde projeye imza attı. 100 binden fazla konut teslimi yapan firma, 10 binin üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da en büyük inşaat şirketleri arasında. Firma yurt dışında da faaliyet gösteriyor.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi SeaPearl Ataköy’ün inşaat ve satış çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Kuzu, “Projenin 631 konutluk ilk etabında yaşam başlarken, 770 konutluk ikinci etabında ve işletmesini Jumeirah Group’un üstlendiği otel birimindeki çalışmalarımız ise sürüyor. Ankara’nın en prestijli lokasyonlarından birinde, toplam 1 milyar TL’lik yatırım değeri ile hayata geçirdiğimiz ‘Kuzu Effect ve Kumru Ankara’ projelerinin yapımı sürüyor. Yurtiçi projelerin yanı sıra Ortadoğu’da yapımına devam ettiğimiz 58 bin 600 konutluk, toplam 5.6 milyon metrekarelik inşaat alanında faaliyetlerimiz devam ediyor. İran’ın Tahran Eyaleti’nde bulunan Pardis’te ise 37 bin konut, 17 camii, 31 spor tesisi, 76 okul, yedi sağlık ocağı, yedi kültür merkezi, üç çocuk parkı ve diğer sosyal donatıların inşası sürüyor. Cezayiride de 21 bin 600 konutun inşası devam etmekte” dedi.

Ankara’da Divan konutları ve Divan AVM, Park Vadi Evleri, Park Vadi Premium Evleri, Park Vadi Batı Evleri, İstanbul’da ise Spradon Quartz, Spradon Evleri, Spradon Residence, Spradon Kuleler, Spradon Teras Evler, Spradon Vadi Evleri projelerimizin yanı sıra, Halkalı Divan Residence gibi prestijli ve markalı projelere imza attıklarını belirten Kuzu, projelerde satışların devam ettiğini belirtti.

Kuzu, “‘Türkiye için kazanç vakti’ kampanyasına SeaPearl Ataköy projemizle dahil olduk. Faizlerin 0.98’e çekilmesiyle kampanyanın başladığı ilk günden bu yana satış ofisimizde ciddi hareketlilik yaşandı. Kampanya kapsamında dört daire satarak 24 milyon TL gelir elde ettik. Kur ve faiz üzerinden yürütülen spekülatif atağı bu tarz kampanyalarla aşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın