Konuta KDV ve tapu harcı dopingi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın mayıs ayında alınan KDV ve tapu harcı indirim uygulamasının uzatılarak yıl sonuna kadar devam edeceğini açıklaması, gayrimenkul sektöründe sevinçle karşılandı.
İnşaat sektöründe müteahhitlerin beklediği müjdeli haber ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldi. Konut satışlarında KDV oranının yüzde 18’den 8’e, Tapu harçlarında da yüzde 4’den 3’e çekilen indirim uygulaması yıl sonuna kadar devam edecek.
Bakanlığın konut alımını kolaylaştırmaya yönelik uygulamaya koyduğu karar sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılanırken, yapılan teşvikin önemini değerlendirdiler.
Konu ile alakalı olarak da Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt açıklamalarda bulundu: “Üreticisine ciddi Konut satışlarında KDV ve tapu harçlarında yapılan indirimin yıl sonuna kadar uzatılması kararı tüm iş insanları gibi bizi de sevindirdi. Devletin sektöre verdiği destekler daralan ekonomimize de katkı sağlayacaktır. Bu durum, hem konut alıcısına hem de konut fayda oluşturacaktır.”
Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın