Pazar, Şubat 25, 2024
Kentsel DönüşümEmlak Haberleri

Kentsel dönüşümde kira yardımı ne kadar 2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan yeni bir açıklama gelmiştir. Bu açıklama kentsel dönüşüm ile ilgili yapılmıştır. Kentsel dönüşümde kira yardımı ne kadar 2022 son durum nedir? Kentsel dönüşüme giren vatandaşlar ise  kira yardımlarının ne kadar olduğunu merak etmektedir. Bakan ise bu konuda açıklama yaparak vatandaşın merakını gidermiştir. Konu ile ilgili detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Yeni konut kampanyası geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dün bir konuşma gerçekleştirmiştir. Bakan Kurum konuşmayı İstanbul, Esenler’de dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi alanında gerçekleştirmiştir. Peki 2022 yılında yeni kira artışı ne kadar olacak? Bu sorunun cevabı ise haberimizde yer almaktadır.

Bakan Kurum yaptığı açıklamada kentsel dönüşümde kira yardımının daha önce 1.150 TL olduğunu belirtmiştir. Yeni yapılan düzenleme ile bu tutar yükseltilmiştir. Artık vatandaşlar daha fazla kira yardımı alabilecekler. Ayrıca yeni konut kampanyasının da başlayacağının müjdesini verdi Bakan Kurum. Yeni konut kampanyasının ise Eylül – Ekim aylarında başlaması planlanmaktadır.

Kentsel dönüşümde kira yardımı ne kadar 2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşümde yapılan kiranın arttığını bildirmiştir. Daha önce 1.150 TL olan kira yardımı arttırılmıştır. Sonuç olarak kira yardımı yapılan yeni düzenleme ile 1.500 TL olmuştur. 2 bin TL kira yardımı yapılan yerler için ise kira yardımı tutarı 2 bin 600 TL’ye yükseltilmiştir.

Buna ek olarak ayrıca Belediyelerde kentsel dönüşüm projelerine yüzde 50 faiz desteği verilecektir. Ayrıca Eylül – Ekim aylarında bütün inşaat firmaların katılacağı yeni bir konut kampanyası başlatılacaktır.

Esenler kentsel dönüşüm projesinde 2.300 konut tamam

Esenler kentsel dönüşüm projesinde ise toplam 2 bin 30 konutun inşası ise tamamlanmış durumdadır.  Tamamlananların dışında kalan konutların inşası ise tüm hızıyla devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Esenler kentsel dönüşüm yaklaşık 60 bin adet konuttan meydana gelmektedir. Daha önce  4 bin 941 adet evin inşasına başlanmıştır. Başlanan bu 4 bin 941 adet konurun ise 2 bin 30 tanesi tamamlanmıştır.

Diğer kentsel dönüşüm haberleri için tıklayınız…