KDV Fırsatında 31 Ekim son gün!

Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, konutlara uygulanan KDV indirimi ve tapu harçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada 150 metrekare ve üzeri dairelerde alınan %18 KDV’nin 31 Ekim tarihine kadar %8’e düştüğü belirtildi. Bu sebeple büyük metrekare alanına sahip konut almak isteyen alıcılar için büyük bir fırsat doğmuş oluyor. Çünkü %10’luk bir indirim ile konut sahibi olmanız mümkün olacak.

İlhan Erdal, Beytepe’de hayata geçirdikleri Duru Beytepe projesinin 5+1 bahçe dubleks ve çatı dubleks bahçelerin metrajlarının 200 metrekare ile yaklaşık olarak 500 metrekare arasında değiştiğini de belirtti.

Diğer bir konu da tapu harcı ile ilgili. Normalde %4 olan tapu harçları %3’e indi. Duru Beytepe’de alıcı ve satıcı tamamen yasal olarak tapu harçlarını yarı yarıya ödeyecek. Bu sayede artık %1,5 olarak ödenecek. Konut alacak olanların 31 Ekim tarihini geçirmemelerinin de altı çizildi.

“Bizim Mahallenin Çocukları” mottosu ile yola çıkan, sosyal alanları ile fark yaratan Duru Beytepe’den konut sahibi olmak isteyen alıcılara peşin alımlarda %20 indirim imkanı sunuluyor. Bundan hariç 50 ay vade ve 120 aya yayılmış olan 0,98 faiz oranı ile de konut sahibi olmak mümkün.

Telefon : 0 542 214 0606

Emlakbulten.Com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir