Kanal İstanbul’a ilk konut projesi 3. Havalimanı çalışanlarına

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kanal İstanbul’un ilk yerleşim projesinin 3. Havalimanı çalışanları için yapılacağını belirtti. Kurum, “Bunun için ilk etapta 7 bin civarında konut projemiz var.” dedi.

Kanal İstanbul’un ilk konut Drajesinin ihalesinin şubatta düzenleneceğini söyleyen Bakan Murat Kurum, “İlk etapta 7 bin konutluk projemiz var. Kanal İstanbul’un ilk yerleşim projesi 3’üncü Havalimanı çalışanları için yapılacak.” dedi. Kanal İstanbul’a finans merkezi adası çevresine yeni 500 bin civarında bir nüfus geleceğini belirten Kurum, “Bu nüfusu da İstanbul’un deprem dönüşümünde rezerv konut olarak kullanmak istiyoruz.

Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin de bilgi veren Bakan Kurum, “Kanal İstanbul’un 1/100.000 ölçekli planları hazır. Bunları yayımlamadık ama hazır. Ulaştırma Bakanlığımız da ihale sürecini yürütüyor. İhaleye esas olmak üzere onlar bize belli noktalar verdiler. Buraların alt ölçekli planlar da bitiyor. Yani 5 binlik, binlik planlar da çalışılıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir