İzmir’de 168 konuta 481 talep

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 728 konuttan oluşan Uzundere Toplu Konutları’ndaki boş daireleri, açık artırmalı ihaleye çıkarak satmaya devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen dar gelirlilerin ilgi gösterdiği 168 konutluk son ihaleye, 481 teklif geldi. İlk etapta 90 konutun satışı gerçekleşirken Belediye’nin kasasına da 19.8 milyon TL girdi.

Açık artırmalar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda, Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe’nin başkanlığında gerçekleştirildi. Açık artırmalarda kıyasıya rekabet yaşandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu haftaki satışla birlikte Uzundere’deki konutlardan 316’sını satmış oldu. Böylelikle toplam 58 milyon 300 bin TL’lik gelir elde edildi.

Büyükşehir Belediyesi, diğer daireler için 13 Eylül’de yeni bir ihaleye daha çıkacak. Konutlardan almak isteyenler, ihale giriş belgelerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Mesken Şube Müdürlüğü’nden alabilecek.

Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilen Uzundere Konutları’ndaki daireler 3 oda 1 salon tipinde ve net 120 metrekare büyüklüğe sahip. Asansörlü konutlar, Gaziemir’e 9 dakika, Buca’ya 27 dakika, Balçova’ya ise 12 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın