İstanbullu haberciye Kayaşehir’de 1.500 konut

kayasehirİstanbul’da çalışan fikir ve beden işçilerine 1.500 konut tahsis edileceği açıklandı. Konutların adresi ise Kayaşehir olarak belirlenmiş durumda. Çalışma, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ)ve Basın İlan Kurumunun (BİK) işbirliğinde gerçekleştirilecek. ‘Medya Mensuplarına Konut Edindirme Projesi’nin ilk etabında İstanbul’da çalışan fikir ve beden işçilerine 1.500 konut verilecek.

BİK’ten yapılan açıklamaya göre, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelindeki gazetecilerin kira ve konut sorununa çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen projede sona yaklaşıldı. TOKİ ile BİK arasında eylül ayında imzalanan ön protokolün ardından gazetecilere tahsis edilecek konut sayısı da belli oldu. Kayaşehir’de gerçekleştirilecek proje için eylül ayından itibaren yürütülen çalışmalar çerçevesinde ilk olarak Kayaşehir’de TOKİ tarafından arsa temin edildi. Taslak projenin hazırlanmasının ardından jeolojik etüt projesinin de tamamlanılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen proje şu anda onay aşamasında. Onayın ardından tam uygulama projesinin hazırlanılarak ihaleye çıkılacak çalışma için mart sonu ve nisan başı gibi talep toplama yapılacak. BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, yaptığı açıklamada yeni çalışmalarla konut sayısının da artacağını ifade etti.

Eyüp’te 162 milyon liraya kat karşılığı
Eyüp’te 7 Şubat 2012 tarihinde 162 milyon 750 bin liralık ihale gerçekleştirilecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Eyüp’te ihaleye çıkaracağı Eyüp ilçesi, Güzeltepe Mahallesi, Çobançeşme mevkiinde bulunuyor. Tahmini bedelin 162 milyon 750 bin lira olarak belirlendiği taşınmazlar üniversite alanı, özel eğitim alanı, akaryakıt alanı ve konut alanı olarak imar plan tadilatlarının yapılması kaydıyla kat karşılığı ihale edilecek.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın