Halkbank’tan enflasyona endeksli konut kredisi

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel olarak çözümler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ni müşterilerine duyuran Halkbank, konut ücretleri konusunda müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaçlıyor.

Önümüzdeki dönemde enflasyonda bir düşüş yaşanması bekleniyor. Bu düşüş dolayısıyla faiz oranlarında da beklenen olumlu gelişmeler mevcut. Bu gelişmeler kapsamında Enflasyona Endeksli Konut Kredisi sayesinde ekonomimizin daha da iyiye gideceğini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, doğru zamanda yapılan doğru yatırımlar sayesinde ekonomimizin güçleneceğini ve bu sayede de daha fazla kazanılacağını belirtti.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi sayesinde Halkbank tarafından konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel kredi sağlanıyor. Bu kredi 120 aya kadar vade imkanına sahip. Ayrıca faiz oranları TÜFE’ye bağlı tutulan konut kredisinde enflasyon ile birlikte faiz oranları değişecek ve taksit tutarları da düşmüş olacak.

Periyodik olarak güncellenecek olan faiz oranları da konut sahibi olmak isteyenlere kaçınılmaz bir fırsat sağlıyor. Müşteri tercihine göre altı veya on iki ayda bir olarak söz konusu oranlar güncellenecek. Buna ek olarak erken kredi ödemek isteyenler için de tazminat talep edilmeyecek.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın