Giresun Çotanak Arena’nın yapımını Siyahkalem üstlendi

TOKİ’nin Giresun – Sivas yolu üzerinde gerçekleştireceği Giresun Çotanak Arena ve Olimpik Yüzme Havuzu projesinin yapımını Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş üstlendi.

113.540 metrekarelik inşaat alanına sahip olan stadyum, futbol sahası, kapalı olimpik havuz ve mağazalardan oluşacak.

Son 5 yılda Türkiye’de Osmanlı Arşivi ve Posta İşletme Merkezi gibi projelerin yanı sıra 6.700 konut, ticari merkezler, spor tesisleri gerçekleştiren ve yurtdışında pek çok projeye imza atan Siyahkalem’in Genel Müdürü İbrahim Özdemir inşaat sektöründe sahip oldukları deneyimi, Giresun’a çevre, doğa ve insanla iç içe bir spor kompleksi kazandırmak için kullanacaklarını belirterek “20.000 seyirci kapasiteli stadyum ve 1.000 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzundan oluşan Çotanak Arena’nın da estetik, doğa, sosyal doku ve sürdürülebilir yaşam kavramlarını göz önünde bulundurarak tasarlanmış olması bizim kurum olarak diğer gerçekleştirmekte olduğumuz projelerimiz ile birçok benzerliğe sahip. Projeye yakışır bir inşaat kalitesi ve özeni ile bu tasarımı hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Giresun, 2018 yılı sonunda faaliyete geçecek olan Çotanak Arena ile son derece modern bir spor kompleksine kavuşmuş olacak” dedi.

60 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere, 120 bin metrekare alan üzerine yapılacak ve 1072 araçlık otopark kapasitesine sahip olan Giresun Çotanak Arena’nın temeli, Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, AKP Giresun Milletvekili Sayın Cemal Öztürk ve TOKİ Başkanı Sayın Mehmet Ergün Turan’ın yanısıra geniş bir heyetin katılımıyla 11 Kasım’da atıldı.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın