Gaziantep Oğuzeli Toki Müstakil Arsa kura sonuçları isim listesi

Gaziantep Oğuzeli Toki Müstakil Arsa kura sonuçları belli olmuştur. 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ara verilen kura çekilişleri, 10 Nisan 2023 tarihinde tamamlanmıştır. Gaziantep Oğuzeli İlk Evim Müstakil Arsa projesi kapsamında yapılan kura çekilişi sonucunda müstakil arsa sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar belli olmuştur.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında, 1 milyon arsa satışa sunulmuş ve 956 bin 79 kişi müstakil arsa için başvuruda bulunmuştur. Söz konusu projede, 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere iki tip arsaya yer verilmiştir. Arsaların büyüklükleri ve fiyatları ihale sonrasında belirlenmiştir.

Ödeme planı nasıl?

Arsaların tahsis bedelinin yüzde 10’u peşin olmak üzere geri kalanı 9 yılda 9 eşit taksitle ve faizsiz olarak ödenecektir. Tahsis sahipleri, peşinat bedelini ödedikten sonra sözleşme imza tarihinden itibaren 1 yıl sonra taksit ödemelerine başlayacaktır.

Gaziantep Oğuzeli İlk Evim Müstakil Arsa projesinde müstakil arsa sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar, kura çekilişi sonrasında belirlenmiştir. Kura çekilişi noter huzurunda gerçekleştirilmiş ve sonuçlar TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmıştır.

Müstakil arsa projesinde hak sahibi olan vatandaşlar, sözleşme imzalayarak arsalarını teslim alacaklardır. Tahsis sahipleri, arsa borçları bitene kadar arsalarını devredemeyeceklerdir.

Gaziantep Oğuzeli Toki Müstakil Arsa kura sonuçları

10 Nisan 2023 tarihinde ise Gaziantep Oğuzeli İlk Evim Müstakil Arsa projesinde kuralar çekilmiştir. Çekilişler Pazartesi günü saat 12:00’da başlamıştır. Gaziantep Oğuzeli Toki İlk Evim Müstakil arsa kura çekilişi canlı yayını TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından izlenebilir. Kura çekilişi sonucunda hak sahibi olan vatandaşlar, 444 86 54 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.

Müstakil arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Toki İlk Evim Müstakil arsa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…