Ferko, Contemporary Istanbul’un 4 yıl boyunca ortak sponsoru oldu

Ferko, 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında sanatseverler ile 10. kez buluşacak olan Contemporary Istanbul’a ortak sponsor olarak destek veriyor. Ferko’nun, Contemporary Istanbul ile olan işbirliği 2018 yılına kadar sürecek.

Kurulduğu günden bu yana tıpkı sanat gibi zamandan bağımsız, yenilikçi ve öncü projeler hayata geçiren Ferko, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Contemporary Istanbul’un ortak sponsoru oldu. Toplumların gelişiminde sanatın rolünün önemine inanan Ferko, Türkiye’nin en büyük sanat etkinliklerinden biri olan Contemporary Istanbul’un ortak sponsorluğunu 4 yıl boyunca sürdürecek.

Ferko’nun, Contemporary Istanbul’un açılışına özel düzenlediği kokteyle sanat, siyaset ve iş dünyasından ünlü isimler katıldı. Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Türkiye’nin sanat alanında dünyanın önemli merkezlerinden biri olması yolunda önemli katkıları olan Contemporary Istanbul’a destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Meriçten, “Ülkemizdeki en geniş kapsamlı ‘modern ve güncel sanat’ etkinliği olan Contemporary Istanbul ile uzun soluklu bir işbirliğine adım atmak bizler için onur verici. Ferko olarak Türkiye’de sanatın gelişmesi ve sanatçıların teşvik edilmesi için gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

12-15 Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan Contemporary Istanbul’da; Ferko Sanat Koleksiyonu’nda yer alan Türkiye’nin en büyük ressamlarından Nejat Melih Devrim’in “Paris”i, Fahrelnissa Zeid’in “Yeşil Kompozisyon”u ve Ömer Uluç’un başyapıtlarından “Nü ve Kedi” ile ünlü İngiliz heykeltıraş Tony Cragg’in “Untitled” adlı eseri de sergilenecek.

Contemporary Istanbul, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ‘Contemporary Tehran’ (Tahran’dan Çağdaş Sanat) ve Plugin Yeni Medya Bölümü ile 102 galeriye ev sahipliği yapacak.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın