EYG Gayrimenkul’de hisse devir işlemi tamamlandı

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi EYG Gayrimenkul’de hisse devir işlemi tamamlandı. Şirket, 2016’da gayrimenkul yatırım fonu pazarında 500 milyon liraya ulaşacak

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi unvanına sahip EYG Gayrimenkul’de hisse devir işlemleri tamamlandı. Şirket, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur, Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel ve gayrimenkul yatırım danışmanı Mehmet Ali Ergin ile Caner Bingöl adına tescil oldu. Yeni yönetim, şirketin adını SPK onayından sonra RE-PIE Gayrimenkul Portföy Yönetimi AŞ olarak değiştirmeyi planladığını açıkladı. EYG, ‘nitelikli yatırımcı’ olarak kabul edilen 1 milyon TL ve üzerinde nakit veya benzeri varlığı olan 86 bin kişiye odaklandı. Bu kesimin sahip olduğu varlıkların değeri yaklaşık 280 milyar TL’yi buluyor. Şirket yönetimi, 2016’da yeni oluşacak gayrimenkul yatırım fonu pazarında 500 milyon TL’lik büyüklüğe ulaşmak istiyor.

AVM YATIRIMI DA YAPACAK
Oluşturulacak portföylerden sağlanan kira gelirleri ve alım-satım kazançlarıyla hem yatırımcı hem de gayrimenkul sektörüne yeni kaynak yaratmayı hedefleyen şirket, konut fonlarına sepet bazında ve iskontolu olarak yatırım yapacak. Şirket bir yandan da AVM yatırımına girecek. Bunun için kira getirili ticari gayrimenkul fonu kurulacak. EYG’nin ortakları Türkiye’nin farklı yerlerindeki 8 AVM için hazırlık yaptıklarını söyledi. Yatırımcılar yabancı para cinsinden kira getirisi olan AVM’lerden katılım payı alabilecek. 3 ayda bir düzenli kira geliri sağlayacak. EYG, ayrıca arsa/arazi gayrimenkul yatırım fonu da kurmayı planlıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın