Expo Turkey By Qatar 2018 başladı

Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilen Expo Turkey By Quatar 2018, kapılarını ziyaretçilerine açtı. MÜSİAD’ın ana partnerliğini üstlendiği, Medya City tarafından organize edilen 2. Expo Turkey by Qatar’a 112 firması yerini aldı.

Türkiye ve Katar arasında yeni ticaret köprüleri kurması hedeflenen fuarın açılışı Gümrük ve Doha Exhibition and Convention Center’da (DECC) düzenlenen fuarı Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Al Sani’nin yanı sıra Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Medya City Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt’un katılımıyla başladı.

Fuarın ilk gününde 1.600’ün üzerinde bir iş görüşmesi gerçekleştirilirken, 60 milyon dolarlık ihracat anlaşmasına da imza atılmış oldu.

Başta gayrimenkul olmak üzere inşaat, mobilya, makine, yapı malzemeleri, lojistik, bilgi teknolojileri, gıda ve sağlık turizmi sektörlerinin öncü şirketlerinin yer aldığı fuara Emlak Konut GYO, Çaykur, Tekfen, Artaş İnşaat, Teknik Yapı, Sinpaş, Türksat, Katmerciler, Çilek Mobilya ve Çaykur gibi firmalar da yerini aldı.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın