Ev alacaklar, projeyi önce netten 3 boyutlu geziyor

Demir_Romance_3DGorselSatış ofislerindeki proje maketlerini 3 boyutlu internet ortamına taşıyan uygulama, yeni ev almayı planlayanların gözdesi oldu. Tamamen bir Türk girişimi olan ve inşaat projelerinin bilgisayarda hazırlanan 3 boyutlu birebir modellerinin, Google Earth üzerinde konumlandırılmasıyla gerçekleştirilen uygulama, özellikle ev sahibi olmayı planlayan ciddi alıcıların ilgisini çekiyor.

Markalı konut projelerinin internet sayfalarını ziyaret edenler, 3 boyutlusunu da gezmek üzere 3DKonut.com’a gelirken, sitede kalma süreleri ortalama 30 dakikayı geçiyor. 1.316’sı İstanbul’dan, 148’i İzmir’den, 143’ü Ankara’dan, 75’i Antalya’dan ve 56’sı Bursa’dan olmak üzere Türkiye’nin hemen her ilinden yaklaşık 2.500 projenin sergilendiği portal kullanıcılarına, yaşam tarzlarına ve bütçelerine en uygun konutu seçme fırsatı sunuyor.

Alışılmışın dışında modelle, ev alacakların farklı beklenti ve ihtiyaçlarına göre belirlenmiş arama kriterleri ve özel arama listeleri kullanarak kişiye özel 3 boyutlu yeni bir dönem başlattıklarını vurgulayan 3DKonut.com Genel Müdürü Aybars Görpe, özellikle yeni ev almayı planlayan kitlenin, kendilerine en uygun ve doğru projeyi bulabilmek için bu uygulamayı kullandığının altını çiziyor. Görpe, 3DKonut.com ziyaretçilerinin %20’sinin yabancı olduğunu ve ilk üçte ABD, Almanya ile Fransa’nın yer aldığını belirterek, 3 boyutlu sistemi özellikle gayrimenkul pazarının hareketli ve yatırımcı potansiyelinin yoğun olduğu coğrafyalara da taşımak istediklerini söylüyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın