Pazar, Nisan 21, 2024
Emlak HaberleriManşet Haberleri

DKY On Kağıthane’de 71 daire rezerve edildi

DKY On KağıthaneDKY İnşaat, Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape fuarında, DKY Kartal’ın yanı sıra DKY On Kağıthane projesini maketi ile birlikte ilk defa bu fuarda yatırımcıların beğenisine sundu.

İbrahim Dumankaya Holding çatısı altında faaliyetlerine devam eden DKY İnşaat, Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape fuarında yatırım değeri 2.5 milyar doları bulan konut ve ofis projelerini Körfez yatırımcısının beğenisine sundu. DKY İnşaat’ın ilk defa bu fuarda sergilenen DKY On Kağıthane projesinden ise bir yatırımcı 71 daireyi rezerve etti.

Fuarı değerlendiren DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Türkiye’de her yıl yabancılara konut satışında ciddi artış oluyor. Cityscape Fuarı, Körfez ve Doğu bölgelerine satış yapmak adına iyi bir kapı. Bu yıl 180 metrekarelik alan ile fuarda projelerimizi görücüye çıkardık, DKY On Kağıthane, DKY Kartal, Lokum Evler projelerimizin yanı sıra 2.5 milyar dolar yatırımla 5 yıl içinde gerçekleştirmeyi planladığımız 10 proje hakkında da yatırımcıları bilgilendirdik” dedi.

DKY On Kağıthane projesi ile ilgili bilgi veren Dumankaya, “Körfez ülkelerindeki yatırımcılar projeye yoğun ilgi gösterdi. Bir yatırımcı fuarın ilk günü projenin 5 katında 71 daireyi rezerve etti. Sadece DKY On projemiz için 50 milyon TL’lik (16 milyon dolar) satışı rezerve etmiş olduk” diye konuştu.

26 MİLYON DOLARLIK REZERVE SATIŞ

Bunun dışında 15 rezervasyon daha aldıklarını belirten Dumankaya, bunun da bedelinin 10 milyon dolar olduğunu ve toplam rezerve edilen satış miktarının 26 milyon doları bulduğunu kaydetti. Dumankaya, Kağıthane’de inşa edilecek projede yaklaşık 205 konut, 35 ofis ve 3 mağaza bulunacağını söyledi.