Dedeman Zonguldak ‘Yeşil Yıldız’ ile taçlandı

zonguldak_dedemanZonguldak’ın ilk beş yıldızlı oteli olan Dedeman Zonguldak, Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından ‘Yeşil Yıldız’ belgesi (Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi) ile ödüllendirildi. Dedeman Zonguldak bölgede bu belgeye sahip tek otel olarak misafirlerine hizmet vermeye devam edecek.

Dedeman Zonguldak, misafirlerini ağırlamaya başladığı 2011 yılından bu yana, su ve enerji kullanımındaki tasarruf çalışmaları, çevreye zararlı maddelerin ve atık miktarının azaltılmasın ile enerji verimliliğini arttıran uygulamalarının yanı sıra çevreye uyum ile duyarlılık konusunda çalışanlarına verdiği eğitimlerle “Yeşil Yıldız” belgesine layık görüldü.

‘Yeşil Yıldız’ belgesine sahip olmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğunu dile getiren Dedeman Zonguldak Genel Müdürü Murat Yılmaz Zeren sözlerine şöyle devam etti: “Dedeman Zonguldak olarak Yeşil Yıldız belgesini almaya hak kazanarak bölgede bir ilke imza atmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu belgenin bizimle birlikte diğer tesisler için örnek teşkil etmesini ve önümüzdeki dönemde Yeşil Yıldız belgeli tesislerin artmasını diliyoruz” dedi.

Yeşil Yıldız belgesi, sürdürülebilir turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla 1993 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygun görülen tesislerle veriliyor. Yeşil Yıldız projesi, su tasarrufundan enerji verimliliğine yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesinden çevre konusunda verilen eğitim ve bilinçlendirme programlarına kadar kapsamlı bir alanı içeriyor.