Dap İzmir projesi satışa sunuldu

Dap Yapı tarafından İstanbul şehri dışındaki ilk projesi olarak hayata geçireceği Dap İzmir projesini yaptığı basın toplantısı ile satışa çıkardı.

İzmir, Bornova’da yer alan arazi üzerinde toplam 707 adet daire ve ticari ünitelerden meydana gelen Dap İzmir projesini satışa çıkardı. Proje yüzde 50 indirimle, metrekaresi 4 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu.

Dap Yapı, ön talep döneminde 36 bin talep alan 707 adet dairelik proje için çadır kurarak yüzde 50 indirimli fiyatlarla satışa çıktı.

İzmir, Bornova, Alsancak ve Bayraklı’nın birleştiği bölgede yer alan Dap İzmir projesinin yüzde 30’luk bölümü indirimli satılacak. Metrekaresini 8 ile 11 bin TL fiyatla satışa çıkarmayı planlayan Dap Yapı yüzde 50 indirim avantajıyla metrekaresi 4 bin 500 liradan topraktan satışa çıkardı. Projede daire fiyatları 199 bin liradan başlıyor.

Projenin konumlandığı bölge yakın gelecekte İzmir’in en değerli bölgesi olacak ve yüksek prim yapacağını ifade eden Yılmaz, “Projenin yüzde 30’unu indirimli sattıktan sonra fiyatlar kademeli olarak yükselecek. Burada yaşamak isteyenler avantajları görüp bir an önce yerini alsın” diye konuştu.

Bornova ilçesinde gerçekleştirilecek Dap İzmir’in 31 – 32 katlı iki bloktan meydana geldiğini aktaran Yılmaz, 450 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen 707 konut ve ticari alanlardan oluşan projede her dairenin bir balkona sahip olduğunu kaydetti. Projede en küçük dairenin 37 metrekare stüdyo daireden başlayıp 209 metrekarelik 3+1 e kadar çıkan farklı tipte daireleri barındırdığını anlatan Yılmaz, DAP Yapı olarak, peşin alımlarda yüzde 8 indirim uyguladıklarını söyledi. Ayrıca yüzde 5 peşinle 36 aya kadar şirket içinde senetle ödeme seçeneği sunduklarını kaydeden Yılmaz, “Banka kredisiyle 120 aya kadar 0.99 faiz oranıyla ödeme seçenekleri de sunuyoruz” dedi.

İzmir’i de değerlendiren Ziya Yılmaz, şunları söyledi:”Geçtiğimiz yıl İzmir’e 24 bin kişinin göç ettiğini düşünürsek şehre olan ilgiyi bir kez daha görmüş oluyoruz. Avrupa’daki iki kent arasında en yoğun uçuş trafiği 104 seferle İstanbul ve İzmir arasında yapılıyor. Son 10 yılda İzmir’de sanayi yüzde 140 arttı. İzmir dünyada en hızlı büyüyen ikinci kent oldu. İzmir, yaşanabilirlik endeksinde 2016 yılında 10 sıra birden yükseldi.

İngiltere menşeili Knight Frank’ın 2017’de yaptığı bir araştırmaya göre İzmir dünyanın 150 metropolü arasında değerlilik sıralamasında sekizinci sırada yer aldı. Turizm konusunda hem İzmir’in hem de bölgede yer alan diğer şehirlerimizin müthiş bir potansiyeli var. İzmir-İstanbul otoyolu 2018 sonunda tamamlandığında rakamlar katlanarak artacak. 2.5 yıl sonra İzmir’de metrekaresi 10 bin TL’nin altında fiyatlar konuşulmayacak.”

Yüzde 5’lik kampanyaya giren İstmarina projesini de değerlendiren Yılmaz, “149 adet dairenin satışa çıktığı İstmarina projesinde 44 adet daire kaldı. Bu satışların miktarı 80 milyon lirayı geçti. Böylece projenin yüzde 98’i satılmış oldu” dedi.

İzmir’de tek bir proje ile kalmayıp, arazi geliştirmeye devam edeceklerini açıklayan Ziya Yılmaz, sadece İzmir’de önümüzdeki süreçte en az üç proje geliştirmeyi ve 3 milyar TL’lik yatırım yapmayı hedeflediklerini söyledi. Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir konut projesi daha geliştireceklerini aktaran Yılmaz, “Çeşme’de A plus gruba yönelik bir rezidans projesi yapmayı düşünüyoruz. Bunun için İtalya ve Fransa gibi pek çok ülkedeki örneklere bakıyoruz” dedi. Yılmaz, İzmir’deki diğer projelerinin ise Bornova bölgesinde olacağını kaydetti.

Emlakbulten.Com

Dap İzmir projesi satışa sunuldu” için 2 yorum

 • 23 Ekim 2017 tarihinde, saat 10:34
  Permalink

  3+1 dairenin fiyatı ,ödeme şekilleri ve binanın ne kadar zamanda biteceğine dair bilgilendirmenizi rica ediyorum

  Yanıtla
 • 27 Ocak 2018 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  Metre karesi 4.500 uygun fiyat diyorlar bide dalga geçer gibi yazık

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın