Dap Dalga Kule'de 159 bin liraya

Dap Yapı’nın Maltepe’deki projesi Dap Dalga Kule’de, ikinci blok satışta. İkinci bloktaki fiyatlar 159 bin TL’den başlıyor.

Dragos-Maltepe bölgesinde, Dap Royal Center ve Dap Burgu projelerinin inşaatını sürdüren Dap Yapı, lansman sürecinde ilk bloğun tamamının satıldığı Dalga Kule’de ikinci bloğun satışlarına devam ediyor. Yüzde 55’i satılan projenin B Blok’ta fiyatlar 159 bin TL’den başlıyor. Projede iki adet rezidans konut bloğu, A Blok’ta 178 adet konut, B Blok’ta 176 adet konut ve 15 adet dükkan olmak üzere toplamda 369 üniteden oluşuyor. Büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen stüdyo, 1+1 ve 2+1 rezidans daireler; Single (stüdyo), Suit (1+1) ve Grand Suit (2+1) olarak adlandırılıyor. Dairelerin satışları yüzde 30 peşinatla 36 aya kadar firma bünyesinde vadendiriliyor.

Coğrafi olarak bakıldığında Prens Adaları’nın, özellikle Büyükada’nın devamı gibi görülen bölge, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda kentin üç yeni çekim noktasından biri olarak gösteriliyor. Dragos-Maltepe’de, denize en yakın rezidans projesi olarak nitelendirilen DAP Dalga Kule, Adalar manzarasına hakim konumuyla dikkati çekiyor.

Projenin yakınındaki Tekel’e ait yerin renove edilerek üniversite ve kampüs alanına çevrilmesi binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Kartal Adliyesi’nin Yüksek İstinaf Mahkemesi olarak yeniden yaşama geçmesi, bu alanda yoğun bir personel ve ziyaretçi trafiğini işaret ediyor. Bölgede Maltepe Carrefour, Pendorya, Neomarin gibi pek çok AVM, Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversitesi, Ahmet Şimşek, Coşkun ve Doğa Koleji gibi eğitim kurumları ve Sema, Bölge ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’nin yanı sıra yapımı planlanan bir fuar ve kongre merkezi de bulunuyor.

Daireler, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor. Profesyonel bir yönetim sistemiyle işletilecek olan Dalga Kule, daire sahiplerinin kendi yerlerini haftalık, aylık ve yıllık kiralayarak ekstra gelir elde edecekleri, kira toplama veya kiracı bulma gibi konularla ilgilenmeyecekleri bir model sunuyor.

Yüzde 80’i yeşil ve sosyal alanlar için ayrılan projede dört mevsim kullanılan açılır-kapanır yüzme havuzu, yürüyüş ve koşu parkurları ve çok amaçlı spor sahasının yanı sıra spor salonu, sauna, Türk Hamamı, masaj odaları, açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Bağdat Caddesi, Metro ve E-5’e çok yakın mesafede konumlanan Dalga Kule, havaalanı, feribot iskelesi, marina ve metroya yakın bulunuyor. Kentsel dönüşüm projesinin pilot bölgesinde konumlanan proje, 21 adliyeyi birleştiren dünyanın en büyük Adalet Sarayı’na 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 km, Pendik Yalova Feribot İskelesi ve 1000 yat kapasiteli Pendik Marintürk’e 5 km mesafede yer alıyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın