Daire fiyatına satılık yalı dairesi

Bilindiği üzere gayrimenkul piyasasında son aylarda yaşanan bir durgunluk söz konusu. Bu durgunluk sebebiyle de yatırım yapmak isteyen konut alıcıları için kaçırılmaması gereken fırsatlar mevcut oluyor. Durgunluktan dolayı piyasanın hareketlenmesi açısından fiyat artışlarının yavaşladığı gözlemleniyor. Hatta konut fiyatlarında indirimler de mümkün oluyor.

Elbette bu azalmalar ve indirimlerde gayrimenkul piyasasındaki konut stoğunun yaklaşık olarak 1.5 milyon civarında olması etkili oluyor. Söz konusu olan konut stoğu adet bazında. Bu stoğun üç yıl gibi bir zaman diliminde erimesi bekleniyor.

Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. KDV ve tapu harcı teşviklerinin etkisi sayesinde konut sahibi olmanın en uygun zamanı olduğunu belirten evrim Kırmızıtaş Başaran, konutların fiyatlarının daha fazla düşmesini beklemediğinin altını çizdi.

Yalı dairelerinin ve köşk satışlarının arttığını belirten  Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, bu ilginin özellikle yabancılar tarafından gerçekleştiğini söyledi. Bu kapsamda özellikle yalı dairelerin fiyatlarının yatırım yapmak için çok avantajlı olduğunun altını çizen Evrim Kırmızıtaş Başaran, daire fiyatına yalı dairelerinin satıldığını söyledi.

Yalı daireleri neredeyse üçte bir fıyatına satılıyor. Bunlardan bir tanesinin de Sarıyer ilçesinde yer aldığını belirten  Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, bu dairenin 6 milyon 750 bin TL’ye satışa çıkarıldığını belirtti. Söz konusu yalı dairesi 1 milyon dolar civarında.

İstanbul Boğazı’nda yer alan yalı daireleri ise donatılarına göre 45 milyon TL’ye kadar ücretlendirilebiliyor.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın