Çorum’lulara yeni İmar Planı müjdesi

corumYirmi yıla yakın zamandır Türkiye’nin her noktasında imar planlama çalışmaları gerçekleştiren İmpo İmar ekipleri 2014 yılının son günlerinde Çorum Bayat İlçesinde sahaya çıktı. 635 Hektarlık alanın 1/5000’lik nazım imar planları yolda…

Anadolu’da modern şehirleşmenin adımlarını atan şehirlerden Çorum, 2015 yılında yeni imar planlarına kavuşuyor. Türkiye’nin her noktasında başarılı imar planlama çalışmalarını gerçekleştiren İmpo İmar Planlama ekipleri, 2014 yılının son günlerinde Çorum’un Bayat ilçesinde 1/5000’lik nazım imar planları ve 1/1000’lik uygulama imar planlarını hazırlamak üzere sahaya çıktı.

Türkiye’nin 20 yıla yakın zamandır gerçekleştirdiği modern kentleşme yolculuğuna hazırladığı planlarla destek olan İMPO İmar Planlama ekipleri, bu defa Çorum’un Bayat ilçesinde 635 hektarlık alanla ilgili yeni imar düzenlemeleri gerçekleştiriyor.

İmpo İmar Planlama Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ihalesini almaları suretiyle işe başladıkları Çorum Bayat ilçesinde arazi çalışmalarını bitirdiklerini, analiz ve planlama çalışmalarının ise sürdüğünü söyledi.

2023 VİZYONUNA GİDEN KİLOMETRE TAŞLARI
635 hektarlık alanın Anadolu’daki bir kent ölçeğinde önemli büyüklükte bir alanı ifade ettiğini anlatan Hüseyin Oflaz, 2023 vizyonunda modern kentleşmeyi hedef alan Türkiye açısından bu tür çalışmaların, hedefe doğru giden kilometre taşları olduğunu açıkladı. Hüseyin Oflaz, “İnanıyoruz ki Çorum Bayat ilçesi, imar planları sonuçlanıp hayata geçtiğinde, Anadolu’daki pek çok kente örnek olarak bu konuda önemli bir ivmelenme sağlayacak” dedi.

İmpo İmar Planlama ekipleri geride bıraktığımız 2014 yılı içinde yine İller Bankası’nın Erzincan Refahiye ve Edirne Beğendik ilçelerine ilişkin ilave ve revizyon imar planı ihalelerini kazanmış, yine İzmir Menderes’i turizm merkezi haline getirecek Gümüldür 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planlarını hazırlamıştı. Şirket bugüne kadar 20 bin hektar alanın imar planı yapımı ve denetimini gerçekleştirdi.