Çengelköy Mesa'da 700 Bin Liraya

İstanbul’da Çengelköy semtinde yükselen Mesa Evleri’nde ödeme kolaylıkları ve lokasyonu ile ev sahibi olmak çok cazip.

Mesa Evleri’nde daireler 700 Bin TL’den başlayan fiyatlarla satışta.Dünya inşaat sektörüne geliştirdiği tünel kalıp teknolojisiyle katkıda bulunan, Türkiye’de konut sektörünün en önemli ve köklü kurumlarından MESA, yeni konut projesi Çengelköy’de MESA’yı “İstanbul’da kalan son İstanbul” sloganıyla hayata geçirdi

Bu tüm zengin atmosferinin yanı sıra Çengelköy’de MESA, Osmanlı Dönemi’nde temiz havası nedeniyle göğüs hastalıklarını tedavi amacıyla kullanılan arazide, bilinen MESA kalite ve güvencesi ile; olabildiğince geniş bir yeşil alana karşın, az katlı binalarda sunduğu, bölge dokusuyla uyumlu ‘yatay yaşam’ konsepti ile büyük beğeni topluyor. “Çengelköy’de MESA”nın birçok özelliğiyle birden yarattığı bu toplam cazibe, küresel krize rağmen seçkin aileleri bu projeye çekiyor.

Çengelköy’de MESA; neredeyse tamamı yeşil olan 100.000 metrekarelik bir alan üzerinde kuruldu. Proje, %80’i yeşil alana ayrılmış bu arazide, çevre dokusuna uyumlu, bölgenin sıcaklığı ve güzelliğini yansıtan 3’er katlı 46 bloktan oluşuyor.

Projede, her ihtiyaca uygun 6 farklı tipteki bloklardaki, büyüklükleri 80 metrekare ile 290 metrekare arasında değişen toplam 298 adet daireden oluşuyor. Daha önce de ‘Çengelköy Evleri’ ile yine Çengelköy’de kaliteli yaşam alanları yaratan MESA, Çengelköy’de MESA ile 1+1’den 6+1’e kadar olan büyüklükteki daireleriyle, tek başına yaşayanlardan, birkaç nesil bir arada yaşayan en kalabalık ailelere kadar tüm ihtiyaçları karşılayan konut yapısıyla, mutlu, huzurlu ve güvenli bir yuva fırsatı sunuyor.

Çengelköy Mesa Evleri’nde daire fiyatları : 700.000 TL-1.990.000 TL arasında değişmekte.

Sosyal Donatılarıyla da Örnek

Eşsiz konumu ve yüksek standartlarıyla, adeta mutluluk ve huzurun, kısacası ‘kaliteli yaşam’ın garanti edildiği projede, içerisinde kapalı – açık yüzme havuzları, fitness, sauna, çocuk kulübü, squash, çok amaçlı salonun bulunduğu 1300 metrekare büyüklüğünde bir sosyal merkez tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Bunların dışında devasa yeşil alanda peyzaj projesine uygun olarak, tenis kortu, basketbol – voleybol sahası, çeşitli çocuk oyun alanları, yürüme yolları gibi dış mekân düzenlemeleri bulunuyor. Yeraltında bulunan, kapalı otopark alanında tüm bloklar birbirine bağlanarak, dairelere direkt ulaşım imkanı sağlanıyor. Ayrıca blokların bodrum katlarında, her daireye ait birer depo bulunuyor.

Çengelköy’de MESA’da sosyal tesis, yenilenebilir enerji kullanarak, tüketiminin ciddi bir bölümünü karşılayacak. Bununla birlikte binalarda kullanılan atık su da, filtreleme ve arıtma ile yeşil alanın sulanmasında tekrar kullanılarak, ‘çevre duyarlılığı’ ortaya kondu.

Lokasyonuyla tercih sebebi

Boğaza yakınlığı, temiz havası, sahile ulaşım kolaylığı, semt olarak hem eski, hem de dokusu bozulmamış, dejenere olmamış yapısıyla Çengelköy, havası çok iyi olduğu için geçmiş yıllarda jandarmanın talim yaptığı, astım hastalarının tedavi edildiği bir bölge…Çengelköy’de MESA, Vapur İskelesi’ne 2 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 3 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 7 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 km mesafede. E-5’e çıkış 5 km.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın