Businist Office’de metrekaresi 4 bin dolar

Businist Officeİnşaat sektörünün deneyimli markalarının oluşturduğu Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı şirketleri SVR Grup’u kurarak kentsel dönüşümde İstanbul’un simge alanı haline gelen Fikirtepe’de BUSINIST OFFICE projesini hayata geçiriyor.

İstanbul’un tam kalbinde, yeni açılacak Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında yer alacak E5 cepheli proje; Marmaray’dan Metro’ya ve Kalamış Marina’ya kadar tüm yolların kesiştiği noktada, Boğaz hattına yakınlığıyla en değerli lokasyonlardan olan Fikirtepe’de 2 etap halinde hayata geçirilecektir.

Projenin lansmanı yapılan 1.Etabında; 116 bin m² inşaat alanında 3 blok halinde yükselecek BUSINIST OFFICE projesinde, toplamda 393 ofis ünitesi ile 22 adet ticari alan yer alacaktır. Proje, yüksek prim potansiyeli ve sağladığı katmadeğer ile daha lansmanı yapılmadan yerli-yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

İstanbul’da kentsel dönüşümün simge alanı haline gelen Fikirtepe, İstanbul Boğazı’na yakın ve en değerli bölgelerden biri olması itibariyle, yerli-yabancı yatırımcıların cazibe merkezi haline gelmiştir. Yabancı yatırımcıların merceği altına giren bölgede, inşaat sektörünün önde gelen firmaları Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı ortaklığıyla kurulan SVR Grup’un projesi olan BUSINIST OFFICE hayata geçecektir. İstanbul’un kalbinde yer alan Fikirtepe’de, Metro’dan Marmaray’a ve Kalamış Marina’ya kadar tüm ulaşım yollarının kesiştiği noktada, bölgenin en değerli ticari merkezi olacaktır.

Fikirtepe’yi modern ofisle tanıştıran proje: ‘BUSINIST OFFICE’

Projenin 26 Mayıs’ta düzenlenen lansman toplantısında SVR Grup adına konuşan Aydoğan Selimoğlu, toplam yatırım değeri 550 milyon TL olan projede m² satış fiyatlarının 4 bin dolardan başlayıp 6 bin dolara kadar çıktığını’ söyledi.

Aydoğan Selimoğlu, Fikirtepe’de hayata geçecek olan BUSINIST OFFICE projesinin lansman fiyatları ile yerli ve yabancı yatırımcılara cazip yatırım fırsatları sunduğunu vurguladı.

İstanbul’un yükselen değeri olan Yeni Fikirtepe’ye inandıkları için burada BUSINIST OFFICE projesini geliştirdiklerine işaret eden Selimoğlu, “Kentsel dönüşüm faaliyetlerinin başladığı bölge, geliştirilen plan ve projelerle İstanbul’un en modern bölgelerinden biri haline gelecek. Bölge; bu özelliği ile şimdiden İstanbul’un cazibe merkezi haline geldi. Öyle bir proje tasarladık ki; burada çalışanlar evlerine dönmek istemeyecekler” dedi.

Prestijli ofisler…

Ulaşım akslarına yakın ve merkezi bir lokasyonda yer alan projede, kat bazında 1.250 m² lik ofis alanları bulunduğuna işaret eden Selimoğlu, projenin özelliklerini şöyle sıralıyor:

“Özel planlaması ile rahat bölümlenebilme özelliğine sahip olan projede, kullanılabilir net ofis alanları çeşitli m² seçeneklerini barındırıyor. Ofislerdeki kat yüksekliğinin 3,85 metre olarak tasarlanması da projeye ayrı bir ferahlık katıyor. Böylece hayatın büyük kısmının geçtiği çalışma ortamlarına, m² ile birlikte m³ kavramı da kazandırılmış oluyor. Binaların tasarımında; çalışma koşullarının verimini artırmak amacıyla, batı güneşinin olumsuz etkilerini azaltacak yönlendirmeler yapılmış, cephe projelerinde bu kriter dikkate alınarak projeler oluşturulmuştur. Kat bazında tasarlanan balkonlu ofisler ile; çalışanlara verimli olduğu kadar, konforlu çalışma alanları sunulmuştur. Çarşı katında yer alan mağazalar ile; hem yakın çevresine, hem de üzerinde yer alan ofis katlarına hizmet veren dinamik ve ferah sokak dokusu tasarlanmıştır.”

SVR Grup ortağı, Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, projenin çevresindeki konut yoğunluğunun içerisinde, tek ticari ada olmasıyla önemli bir yere sahip olduğunu ayrıca belirtti.

SVR Grup ortağı, Rochel Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çubukcu ise, projenin lokasyonu ve nitelikleri ile yatırımcısına kazandıracak bir proje olarak öne çıktığını vurguladı.

Üç kuleden oluşuyor

Mimari projesi EFEKTA MİMARLIK tarafından hazırlanan projenin 1. Etabının toplam inşaat alanı 116.600 m²’ den oluşuyor. Projede, Kule A’ da 190 adet ofis, Kule B’de 189 adet ofis, Kule C’de 14 adet ofis olmak üzere toplam 393 adet ofis bulunuyor.

Ofisler, 45 m² ile 320 m² arasında değişen modülasyonlar ve mimari proje esnekliği sayesinde kat bazında maksimum 1250 m² ye kadar farklı kullanım alanı alternatifleri sunmaktadır.

Zemin katta yer alan 22 adet ticari alan; 60 m² ile 380 m² arasında değişen büyüklüklere sahiptir.

Kolay ulaşılabilir lokasyon

Modern mimarisi ve verimli kullanım planlamasının önemli yer tuttuğu proje; Metrobüs, Metro, E-5, Marmaray, Avrasya Tüneli çıkışı ve Boğaz Köprüsü gibi İstanbul ulaşım akslarının göbeğinde yer alması ile, merkezi ve kolay ulaşılabilir bir proje olarak dikkat çekiyor.

BUSINIST OFFICE, Yeni Fikirtepe’de tek OFİS PROJESİ olması ile de, kendisine ve bölgeye ayrı bir değer katmaktadır. Toplam 1.024 araçlık kapalı otopark imkanı sağlayan projede, her bir bağımsız bölüm için otopark sayısı genel m²’ ye göre belirlenip hak sahiplerine verilecektir.

Projede tüm ofisler, SHELL&CORE şeklinde; asansör holleri, giriş, lobi, vb.. genel mekanların dekorasyonları tamamlanmış, ofislerin elektrik-mekanik altyapısı sınıra gelmiş şekilde teslim edilecektir.

Toplantı ve eğitim odaları, IT destek hizmetleri, ‘Cafe ve Restaurantlar’, Arşivleme için depolar, kuru temizleme, terzi, lostra, kuaför, kırtasiye, copy center (baskı merkezi), eczane, vale, fitness club, eğlence merkezi, kreş, sağlık merkezi, ibadet alanı gibi isteğe bağlı hizmetler de projede yer alacak yatırımcılara sunulacak özellikler arasında yerini alıyor.

Üstün güvenlik önlemleri ile dikkat çeken projede, bina otomasyonu, otopark ve servis sirkülasyonu en ince ayrıntısına kadar planlanmıştır.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın