Bursa Prestij Modern’de metrekaresi 1.300 TL’ye

Bakyapı tarafından gerçekleştirilen Bursa İnşaat Zirvesi’nde konuşan Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör; Bursa Prestij Modern projesinde İstanbul Emlak Fuarı kapsamında 11 yatırımcı tarafından 373 adet konutun satın alındığını açıkladı.

Veysel Bakgör; inşaat alanında Bursa’dan başlamak üzere birçok kente yayılan projeler sağladıklarını ve İstanbul’da konut inşa etmek için birçok sıkıntıya katlandıklarını ifade etti. Bu sayede Bakyapı kültürünün İstanbul Prestij Park projesine taşınmış olduğunu ve projenin hızla devam ettiğini ekledi.

Bakgör, gayrimenkul sektörünün görevinden, yüksek iş hacminden, istihdam alanlarından ve sektörün popülaritesinin en az 20 yıl daha süreceğinden bahsetti. Türkiye’de halen babadan kalma metotlar ile inşaat sektörü projeleri geliştirildiği ve bunun yanlış olduğu ifade edilirken, sektöre değer katan projeler geliştirilmesi gerektiği ifade edildi.

Veysel Bakgör, İstanbul Emlak Fuarı’nı da değerlendirirken, fuarın verimli geçtiğinden ve Bursa Prestij Modern projesinin büyük bir ilgi görerek metrekaresi 1300 ile 1500 TL arasında satışa sunulduğundan bahsetti. 11 yatırımcının 373 adet konut satın aldığı, yatırımcılara Bursa’nın tanıtıldığı ve Bursa’nın artık değişmeye başladığı da eklendi.