Baumax Ankara Açıldı

9 ülkede, toplam 155 yapı marketi ve 11 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren Avusturyalı dev yapı marketi bauMax, Türkiye’deki 5’inci mağazasını Samsun, İzmit, İzmir ve Bodrum’dan sonra Ankara’da açtı.
bauMax şimdiye kadar faaliyet gösterdiği en büyük ülke olması sebebiyle kendisi için özel bir konuma sahip olan Türkiye’de uzun vadede, 30 markete ulaşmayı hedefliyor

Avusturyalı dev yapı marketi bauMax, Türkiye’deki 5’inci mağazasını Ankara Yenimahalle’de açtı. bauMax, faaliyet göstereceği en büyük ülke olma özelliğine sahip ülke olan Türkiye’ de, uzun vadede 30 market hedefliyor. Girdiği her ülkede ulusal ve yerel tedarikçileri mutlaka destekleyen bauMax, Türkiye’deki marketlerindeki ürünlerin yüzde 75’ini Türkiye’den sağlıyor. Böylece sadece ticarette değil, sanayi işletmelerinde de yerli istihdamı güvence altına alan bauMax, bununla birlikte tedarikçiye Türkiye pazarının sınırlarını aşan bir işbirliği de sunuyor.

Türkiye’de 5’inci mağazalarını başkent Ankara’da açmaktan çok mutlu olduklarını belirten bauMax AG Yönetim Kurulu Başkanı Martin Essl “2010 yılında Türkiye pazarına girmiş olmaktan çok mutluyuz. Dünyada yaşanan ekonomik krizlerin etkilerini bauMax Türkiye olarak hissetmiyoruz. Yatırımcı olarak Türk tüketicisine ve ekonomisine güvenimiz tam. Önümüzdeki aylarda İstanbul dahil olmak üzere yeni marketlerimizi açarak büyümeye devam edeceğiz” dedi. Martin Essl, bauMax olarak uzun vadede hedeflerinin Türkiye’de 30 yapı markete ulaşmak olduğuna değinerek geçtiğimiz aylara bakıldığında, Türkiye’de sonuçların beklentilerin oldukça üzerinde olduğunu belirtti. Martin Essl 2011 yılının ilk yarısında bauMax global olarak %6’lık bir ciro artışı sağladıklarını, bu sonuçlarda Türkiye’nin katkısının büyük olduğunu söyledi.

Ankara bauMax’ın 15 bin m² satış alanınına sahip olduğunu belirten belirten bauMax Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan “Hep ucuz en ucuz” sloganı ile tüm bauMax marketlerinde 30 bin üründe sürekli en ucuz fiyat garantisi verdiklerini ve Ankara mağazalarında müşterilere kusursuz hizmet sunmak için 150 kişilik ekiple hazır olduklarını belirtti. Türkiye’de “Fiyat Lideri” olarak kendisini konumlandıran bauMax’ın, “Fiyat Kontrol Timi”nin müşterilerine sürekli en ucuz fiyatı sunabilmek için çalıştığını vurgulayan İbrahim Ayan, bir üründe daha ucuza bir fiyat bulunduğunda, ürünü fiyatından yüzde 15 daha ucuza verdiklerini ifade etti. Ayan sözlerine şunları ekledi; “bauMax’ın “Hep ucuz en ucuz” sloganıyla hayata geçirdiği her gün en ucuz fiyat politikası müşteriler tarafından fazlasıyla kabul gördü. En iyi fiyat, en geniş ürün çeşitliliği ve de en iyi hizmeti şimdi Ankara halkının hizmetine sunmak için buradayız” dedi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın