Başakşehir’in en büyük projesinde talep patlaması

Başahşehir’in en büyük projesinde talep patlaması yaşandı. 3. İstanbul projesinin 1. etabında bulunan ticari ünitelerinin yarısı açık ihale ile satıldı.

Başahşehir, İstanbul’un en hızlı değerlenen bölgelerinden biri. Burada yaşama kazandırılan Başakşehir’in en büyük karma projesi olan 3. İstanbul projesinin 1. etabında yer alan ticari üniteleri ihaleye çıktı. Yoğun talep gören satış ihalesinde bağımsız ünitelerin yarısı satıldı.

Yeni açılan Kayaşehir – Başakşehir, yeni havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsüne olan bağlantı yolları ile son dönemin en çok ilgi gören 3. İstanbul projesinde 1.etap ticari üniteleri 21 Ekim’de yapılan ihaleyle satışa çıktı. “Enflasyon ile mücadelede euroya dolara inat Başakşehir’de 3. İstanbul’dan 3 büyük fırsat” sloganı ile çıkılan ihaleye Ordu , Kayseri , Rize, Viyana başta olmak üzere birçok farklı şehirden yatırımcılar katıldı.

Henüz ilk 6 ayda geçen yılın cirosunu yakalayan projede yıl sonu ciro hedefini 300 milyon TL’ye yükseltildiği belirtiliyor.

Konut fiyatına ticari ünitelerin satıldığı ve satışa çıkan bağımsız bölümlerin yüzde 52’sinin satıldığı ihale, bölgeye ve projeye olan güvenin de göstergesi oldu.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın