Asmalı Bahçe Şehir görücüye çıktı

Dekar Gayrimenkul A.Ş.; Demiröz İnşaat A.Ş. 600 Milyon TL’lik yatırımla ortaklığıyla yatırım yapıldığı iddia edilen Asmalı Bahçe Şehir projesi, 4 bin 400 TL’den başlayarak metrekare birim fiyatlarla satıldı.

DeKar Demiröz Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, bugüne kadar yapmış oldukları en büyük proje olan Asmalı Bahçe Kenti projesinin ortasında, özellikle de en çok hayal ettikleri çocuklu ailelere bir bahçe evinin beklentisine cevap verdiklerini belirtti. aileler “Asmalı Bahçe Kent projesi, İstanbul’daki pek çok projeden farklı olarak, yeşil alanların ve bahçelerin kullanımını teşvik etmek, alçak taban ve bahçe konsepti ile bahçelere ve sokaklara çıkmaya teşvik etmek ve sürdürmek için örnek bir projedir Uzun yıllar aynı kalitede bir yaşam. ”

Asmalı Bahçe Şehir Projesinin sunumu 27 Eylül 2017 tarihli basın açıklaması ile Dekar Demiröz Ortaklığı’ndan Başkan Salih Kuzu’nun ev sahipliği yaptığı Çırağan Sarayı’nda sunuldu.
Bahçeşehir’de 91 bin metrekare büyüklüğünde bir arazide, bahçe ev sahibini hayalden rüya gören Asmalı Bahçe Kenti, 600 milyon TL’lik bir yatırımla gerçekleştirilecek. Proje, 499 yerleşim birimi ve 48 ticari birimden oluşacak.

Projedeki 499 evin bahçeli 443 ev ve 1 apartman dairesinde 56 ev olacak. Proje, 93 m² – 214 m² aralığında alternatif dubleksler ve tek katlı konutlara, 2 + 1, 3 + 1 ve 4 + 1 brüt seçeneklere sahip alçak binalar içeren alternatifler sunuyor. Asmalı Bahçe Şehir projesinin İlk etapta Temmuz 2018’de, tüm projenin 2020’de teslim edilmesi bekleniyor. Asmalı Bahçe Şehir’deki bahçelerin 30 m²’den 300 m²’ye kadar değişen oranda bahçesi var.

Halkbank, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası, özel banka kredisi ile önceden kredi vermiş ve lansman döneminde satın alımlarda yüzde 20 özel indirim sağlamıştır.

Lansmana Özel yüzde 5 Peşinat ve Krediyi Teslimden Sonra Ödeme İmkanı
Sektördeki Gayrimenkul Konutları tarafından başlatılan kampanya Asmalı Bahçe Şehir projesini destekliyor ve özellikle yüzde 5 peşinat ödemesi ve teslimat sonrasında kredinin ödenmesi avantajı ile bahçe hostes olma yolunun sadece yüzde 5’ini açıyor.

Bahçeşehir’deki depresyon mürekkep kent planlamasına ve kentin ana arterlerine olan yakınlığına ayrı bir değer katıyor. Bahçeşehir’in TEM otoyolunun yanında, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan tek demiryolu ve Atatürk Havalimanı’na yakınlığı, bölgenin avantajları arasındadır. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının Bahçeşehir’i geçerek devam etmesi ve 3. havalimanına en yakın modern yerleşim alanlarından biri olması, bu bölgenin ciddi avantajlarından biri olarak değerlendiriliyor. Ayrıca ihale edilen metro hattı, Bahçeşehir mevkiini bahçıvan olmak isteyenler için çekici kılmaktadır.

Kendi İçinde Bir Şehir
Asmalı Bahçe Şehir projesinde sakinler, bahçe hayatı ve farklı fırsatlar sunan sosyal bir hayatla yeni bir hayat sürdürecek. Dördün içinde 4 futbol sahası boyutunda açık bir park alanı bulunmaktadır. Bu park alanında yürüyüş ve bisiklet yolları, 2 çocuk oyun alanı, 1 doğal otoyol, 2 tenis kortu, 1 basketbol / voleybol sahası, 1 futbol sahası, evde beslenen hayvan izi ve 1 spor aracı bulunan spor alanı bulunmaktadır. Proje bloğunun giriş katında 1.800 metrekarelik kapalı bir sosyal tesis içerisinde 1 açık 1 kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitness odası, mini club ve cafe olacak. Başka bir havuz alanında, başka bir yarı olimpik açık yüzme havuzu da olacak.

En üst düzey alışveriş ihtiyaçlarına ulaşmak için, projenin 400 metre içerisindeki 48 dükkandan oluşan bir alışveriş merkezi yerini alacaktır. Dekar Demiröz Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, projeyle ilgili yapılan açıklamada Dekar’ın daha önceki projeleri olan “Asfalt Bahçe Kullanımları Projesi” nin “düşük katlı bahçe işleri” konseptiyle sektörüne farklı bir soluk getirmeye devam edeceğini söyledi. Asmalı Bahçe Kent projesinin uzun süredir çalıştıklarını belirten Salih Kuzu, şunları söyledi: “Bu, şimdiye kadarki en büyük projemiz olacak Her bahçe evi projesindeki gibi, bu projede metrekare bahçe evlerini küçültmek suretiyle, ailelerin ihtiyaç duyduğu kadar ev ve bahçelerin en uygun boyutlarına sahip evler yarattık. Özellikle 2 + 1 bahçeli evlerimiz çok ilginç, projelerimizin her birine, bahçeli bir evin bu fiyatlarla satın alınabileceğini söylemek isteriz “dedi.

 

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın