Aquila Kartal’da metrekaresi 2 bin 500 TL

Aquila-KartalEkşioğulları Grup’un yan kuruluşu olan EGMA Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Şirketi, AQUILA Kartal projesi ile lüks konut sektörüne girdi.

Aquila Kartal İstanbul, 31 konut katı, 4 loft katı, 1 teknik kat, 1 sosyal kat, 2 otopark katı olmak üzere toplam 39 kattan oluşuyor. Brüt alanı 90,01 – 219,84 m² arasında değişen 300 adet rezidans, 7 tane penthouse ve 4 adet loft daire de projede yer almakta

Bu projenin yarım asırdır inşaat sektöründe hizmet veren firmaları için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Ekşioğulları Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ekşi, yeni projelerin de yolda olduğunu, Kartal bölgesinde ilk beş yıl içinde 5 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyledi.

E-5 üzerinde Kartal ve Pendik ilçelerinin orta noktasında 13.800 m2 alan üzerinde yükselen AQUILA Kartal projesi, büyüklükleri 90 ila 220 m² arasında değişen 300 adet rezidans, 7 adet penthouse ve 4 adet loft daireden oluşuyor.

Kenti etrafında toplayan merkezi konumu, özgün mimarisi, gürültüden uzak kat bahçeleri, deniz manzarası ve sunduğu sosyal imkânlar ile fark yaratan AQUILA Kartal’da m2 fiyatları 2.500 TL ile 4.500 TL arasında değişiyor. 18 ayda bitirilmesi hedeflenen projenin satış ve pazarlamasını ise Realty Plus Türkiye gerçekleştiriyor.

1954 yılından bu tarafa inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve yarım asrı aşkın süre boyunca hem yurt içinde hem de yurt dışında devlete ait pek çok projenin altına başarıyla imza atan Ekşioğulları Grup, ilk markalı lüks konut projesi “AQUILA Kartal”ı görücüye çıkardı. Satış ve pazarlaması Realty Plus Türkiye tarafından gerçekleştirilen proje, özellikle lokasyon özellikleri ve mimari proje detaylarıyla dikkat çekiyor.

AQUILA Kartal, 31 konut katı, 4 loft katı, 1 teknik kat, 1 sosyal kat ve 2 otopark katı olmak u¨zere toplam 39 kattan oluşuyor. Brüt alanı 90,01 – 219,84 m² arasında değişen 300 adet rezidans, 7 tane penthouse ve 4 adet loft dairenin yer aldığı proje, peyzaj düzeni, deniz manzaralı kat bahçeleri ve sosyal imkanlarıyla da fark yaratıyor.

AQUILA Kartal’da toplam 8.000 m² peyzaj alanı ve 2.850 m² kapalı sosyal tesis bulunuyor. A’dan Z’ye tüm detaylarında 1. Sınıf malzeme kullanılan proje; koşu ve yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, açık ve kapalı havuzları, fitness, sauna ve spa merkezi, kafeterya ve restoranları, market ve mağazalarıyla şehrin merkezinde konforlu bir yaşam alanı vaat ediyor. AQUILA Kartal’ın göze çarpan özelliklerinden biri de müşterilerine mobilyalı satış seçeneği sunuyor olması.

Hasan Ekşi: “AQUILA Kartal, başlangıçtı. Markalı konut projesi yatırımlarımız devam edecek. Anadolu Yakası’nda beş yıl içinde beş bin konut hedefimiz var…”

Ekşioğulları Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ekşi, bu güne kadar yurt dışında çeşitli yol ve baraj inşaatlarının yanı sıra Türkiye’nin farklı coğrafyalarında pek çok kamu ve özel konut ile iş yeri projesinin taahhüt işlerini üstlenmiş köklü bir grup olarak, alt kuruluşları EGMA ile, markalı lüks konut projesine girdiklerini vurguladı.

AQUILA Kartal’ın, lokasyonundan mimarisine kadar, her yönüyle özgün ve farklı bir proje olmasına özen gösterdiklerini belirten Ekşi; “Projemiz, özellikle ulaşım imkânları açısından fark yaratıyor. Çünkü İstanbul’un can damarında yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika mesafede, Kadıköy-Kartal metro hattı üzerinde, Kartal Adalet Sarayı’nın çok yakınında bulunuyor. Dolayısıyla AQUILA Kartal’ın; hem oturum, hem yatırım, hem de home-ofis amaçlı kullanmak isteyenler için ideal bir proje olduğunu düşünüyoruz” dedi. Ekşi, AQUILA Kartal projesi ile birlikte, önümüzdeki dönemde başta Kartal olmak üzere Anadolu Yakası’nda yeni konut yatırımlarının da olacağını söyleyerek, bu bölgede önümüzdeki beş yıl içinde beş bin adet konut üretmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tel: 216 444 34 62

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın