Ankara İmrahor Vadisi Millet Bahçesi ihalesi yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) tarafından Ankara İli, Çankaya İlçesi, İmrahor’da hayata geçirilecek olan Ankara İmrahor Millet Bahçesi projesinin ihalesi gerçekleştirildi.

Ankara İmrahor Millet Bahçesi projesi içerisinde yeşil alanlar, bisiklet yolları, hobi bahçeleri, çocuk oyun alanları gibi bir çok alan yer alacak. 12 firmanın yer aldığı Ankara İmrahor Vadisi Millet Bahçesi projesinin ihalesi 08 Şubat 2019 Pazartesi günü yapıldı. İhaleyi kazanan firmanın belirlenmesinden sonra Ankara İmrahor Millet Bahçesi projesinin ihalesini kazanan firmanın projenin inşaatına başlaması ve 17 ay gibi bir süre zarfında projesi tamamlaması planlanmaktadır.

Ankara İmrahor Vadisi Millet Bahçesi projesinin ilk etabı toplam 193 bin metrekare olup içerisinde bitki ve peyzajı, sosyal alanlar, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları yer alacak. Proje içerisinde ayrıca bisiklet kiralama noktaları, gözlem kulesi, kafeteryalar Tarım Müzesi, Pony Park, açık spor alanları, Minigolf-Bocce kiralama, amfi tiyatro, gölet, etkinlik köprüsü, Demokrasi Müzesi, buz pisti, 4 bin 628 aracın park edebileceği açık otopark alanı yer alacak.