Ankara Golfkent’in 2 ticari, 3 konut alanı satışa çıktı

TURYAP’ın gayrimenkul geliştirme ve yatırım projesi Ankara Golfkent projesinde planları hazırlanmış 632 konutluk 3 arsası ile 28.000 m2’lik 2 ticari alanı satışa çıkarıldı.

Satılan konut arsalarının toplam bedeli 65.316.000 TL’den yatırımcıları beklerken ticari arsaların ise toplam bedeli 19.238.000 TL olarak belirlendi.

Ankara-Eskişehir Yolu’nda 1 milyon 260 m2’lik arsa üzerinde konumlanan Golfkent’in 103.000 m2’lik 639 konutluk arsası da geçtiğimiz günlerde satıldı. Ruhsatı alınmış ve imarı tamamlanmış projenin yapımına çok yakında başlanıp 18 ayda tamamlanması planlanıyor. TURYAP’ın gayrimenkul geliştirme ve yatırım projesi Ankara Golfkent’in adı, bütünlüğü ve b ina figürleri korunurken, 4 etaptan oluşan projenin fazları Golfkent’e bağlı ama kendi içinde ayrı birer kent olacak.

‘‘Ankara Golfkent’te oturuyorum demenin hazzını yaşatacağız’’
Emlak pazarlama ve aracılık hizmetinde 30. yılını tamamlayan TURYAP’ın, Ankara Golfkent ile gayrimenkul geliştirme alanında da yer almasının hikayesini TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay anlattı: ‘Projeye girdiğimizde toz toprak içinde yarım kalmış bir şantiye vardı. Biz de burayı satamayacağımızı düşündük, projenin yerleşim haline gelmesi için önerilerde bulunduk. Ankara’da standartlara uygun golf sahası olmaması dikkatimizi çekti. Ortak olup projeyi geliştirmeye karar verdik. 2011 yılında ortağımızla birlikte o zamanki adı Ballıkuyumcu olan projeye girdik. 2015 yılında projeyi TURYAP olarak tamamen devraldık. O andan itibaren hızlıca çalışmalara başladık. Şu anda birinci etaptaki evlerin çoğu satılmış durumda ve inşaatı tamamlanmak üzere.

Satışta olan son 57 daire var. Yüzme havuzu, tenis kortu, basket sahası, göletler ve golf sahası da kısmen bitirildi. 60 dönüm üzerinde alan yeşil ve ağaçlı. Haziran ayında Golfkent’te hayatın başlamasını planlıyoruz. 639 konutluk arsayı da projenin bütünlüğüne bağlı kalma koşuluyla sattık. Tüm arsalar satıldığında dahi buranın yönetiminde olup projenin bütünlüğünü korumaya çalışacağız. Biz inşaat şirketi değil, geliştiriciyiz. Emlak pazarlama şirketi olma sürecindeki birikimimizi geliştiricilikle taçlandırıyoruz. Marka yaratmanın gücüne inanıyoruz. Proje tamamlandığında burada yaşayanlara Ankara Golfkent’te oturuyorum demenin hazzını yaşatacağız’’ dedi.

Ankara Golfkent’in civardaki diğer arsa fiyatlarını da etkilediğini söyleyen Sarıbay sözlerine şöyle devam etti: ‘‘2010 yılında projeye girdiğimizde civardaki tarl a fiyatlarının metrekaresi 40 lirayken Ankara Golfkent’in gelmesiyle şu an 300 lira oldu. Niteliğine göre imarlı arsalar ise 600-800 TL aralığında satılıyor.

Golfkent’te birinci etaptan daha önce ev almış olanlar da bu yatırımdan karlı çıktı. Proje içerisinde Ankara’nın en değerli bölgesi Eskişehir Yolu’nda ilk durağı Çankaya Üniversitesi ve TOKİ Turkuaz Konutları’nda yapımı planlanan Kızılay-Çayyolu-Temelli arasındaki yeni metro hattına yakın konut, iş merkezleri, ticari üniteler, anaokulu, ortaokul, sağlık tesisi ve spor tesisine uygun, planları ve projeleri hazırlanmış, ruhsat aşamasında imarlı arsaları kat karşılığı, hasılat paylaşımlı ya da doğrudan satış yöntemiyle satılacak. Satışa çıkarttığımız 3 konut, 2 ticari alan için yatırımcılarla görüşmeye devam ediyoruz’’ dedi.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın