Akman Holding Kanada Toronto’da Regal Plaza projesine başladı

Akman Holding firması tarafından Kanada’ya ikinci proje geliyor. Firma Kanada’nın Toronto şehrinde 130 milyon dolarlık dev bir projeye imza atıyor. Firma Toronto’da Regal Plaza projesine kompleksinin temelini attı.

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde 40 yıllık birikime sahip Akman Holding, Kanada’daki şirketi SAMM Developments aracılığı ile Kanada’daki ikinci büyük projesine başladı. Kanada’nın Ontario Eyaleti Bölge Meclis Üyesi Michael Ford ile Holiday Inn Başkanı Jonathan Lund’un katılımı ile gerçekleştirilen törenle temeli atılan Regal Plaza Kompleksi, bölgenin en büyük akıllı ve çevreci karma projesi olacak. 2021 yılı Nisan ayında satışa sunulacak olan projenin inşaat çalışmaları ise 30 ay sürmesi hedefleniyor. Projenin kısa bir süre içerisinde tamamlanarak, 2023 yılı Mart ayı içerisinde teslim edilmesi planlanmaktadır.

130 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan projenin temel atma töreninde konuşan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Sektörümüz açısından fırsatlar ülkesi Kanada’daki ikinci projemizde de iddialıyız. 40 bin metrekarelik alanda, 11 katlı, 204 odalı otel ve
150 adet ofis, alışveriş merkezi, restoran gibi donatılardan meydana gelen dev bir plaza komplesiyle ülkede fark yaratacağız. Merkezi konumu, yaşamı ve işi içerisinde yaşatan donanımının yanı sıra akıllı ve çevreci bir yaklaşıma sahip olması, projemizi farklı kılıyor. Mortgage imkânı da sunarak, yatırımcılarımızı kira öder gibi mülk sahibi yapacağız.” diye belirtti.

Proje, hızı ve kalitesiyle küresel inşaat pazarından yüzde 4,6’lık paya alan Türkiye’nin dünyadaki vitrinine önemli bir değer kazandıran Akman Holding’in yenilikçi yüzünü yansıtıyor. Uluslararası yatırımcılar kadar kamu otoritelerinden de tam not alan projenin temel atma töreni, Kanada’nın Ontario Eyaleti Bölge Meclis Üyesi Michael Ford ile Holiday Inn Başkanı Jonathan Lund’un katılımıyla, pandemi koşullarında kısmi bir katılımla düzenlendi.

Bölgenin en büyük karma projesi

“Daha önce hayata geçirdiğimiz The Kennedy Condominiums projesi ile Kanada’da inşaat sektörünün dinamiklerini sahada görerek kısa sürede önemli bir konuma yükseldik. Projemizin inşaatından satışına varana kadar geçen tüm süreçlerinde gösterdiğimiz üstün performans ile Türk inşaat sektörünün gücünü kanıtladık. Buradan yola çıkarak bugün temelini attığımız Regal Plaza Kompleksi ile bölgenin en büyük karma projesine imza atacağız. Şirketimizin Kanada’daki 2’nci büyük başarı hikâyesini yazacağız.”

Mortgage imkânı sunulacak

“Regal Plaza Kompleksi, merkezi konumu, üst düzey donanımı, akıllı ve çevreci yönüyle imza projelerimizden biri olacak. Projemizde anahtarsız, dokunmatik girişler olacak. 40 bin metrekarelik alanda 204 odalı otel, 150 ofis, alışveriş merkezi gibi donatılardan oluşan projemiz, 5 yıldızlı bir atmosfer yaşatacağız. Projemizin otel kısmının satışını tamamladık. 80 ile 100 metrekare arasında değişen ofislerden oluşan ofis bloğunu Nisan 2021’de satışa sunacağız. Alışveriş merkezi kısmında kiralama yöntemiyle ilerleyeceğiz. Sunacağımız mortgage imkânı ile yatırımcılarımız kira öder gibi mülk sahibi olacak. Şimdiden ciddi bir taleple karşı karşıyayız.”

204 odalı otel, 150 ofis

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Toronto’da, Pearson Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezinin tam ortasında yer alan 11 katlı dev plaza, 204 odalı InterContinental Hotels Group- Staybridge Suites ile 150 adet ofisten oluşuyor. Projenin otel bölümü, 12 bin 700 metrekarelik, ofis bölümü ise 10 bin metrekarelik bir alana sahip bulunuyor.

Projede yer alan ofislerin büyüklükleri, yaklaşık 80 ile 100 metrekare arasında değişiyor. Dev plazanın zemin katında restoran, kuaför, fitness, eczane, kuru temizleme ve verandadan oluşan yaklaşık 12 bin metrekarelik kullanılabilir alan bulunuyor. Toplam 40 bin metrekarelik alanda yükselecek projedeki otel odalarında, mutfak yer alıyor. Otel, tasarımında konut ve süit tarzını yansıtıyor. 5 yıldızlı bir atmosfer sunmaya hazırlanan projenin otel kısmının satışı tamamlandı. Ofis satışları ise 2021 yılı Nisan ayında başlayacak, 2023 yılı Mart ayında ise tamamlanmış olacak.

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın