2012'de bu projeler yükselecek

2011’i olumlu gelişmeler ve satış başarılarıyla geçiren inşaat sektörü, 2012’de de hız kesmeden Türkiye’nin dört bir yanına kazma vurmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları, yurdun dört bir yanında yeni projelerine start vermeye hazırlanıyorlar. İşte 2012’de yükselecek dev projeler:

Via Port Avrupa Yakası’na taşınıyor
Bayraktar & Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın ilk projesi olacak olan Via / Port Vanezia projesi Gaziosmanpaşa’da temellerini atıyor. Karma proje konseptinde geliştirilecek olan Via / Port Vanezzia, konut, alışveriş merkezi ve ofislerlerden oluşacak. Çok katlı 5 bloktan oluşacak projede toplam 2bin 500 konut olacak ve daireler 16 farklı daire tipinden oluşacak. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan projenin 2014’te tamamlanması planlanıyor. Lokasyon olarak da ilgi çekmesi beklenen Via / Port Vanezia, havalimanı ve FSM Köprüsü’ne 15 km’lik, İstanbul Otogarı’na 4 km’lik mesafede bulunuyor.

Dap Yapı 2012’de 1000’i bulacak
2011’de Dap Royal Center, Dap Burgu ve Dap Dalga’nın lansmanını gerçekleştiren Dap Yapı, 2012’de iki yeni projeye başlayıp, 1000 ünite civarında konut ve iş yeri inşa etmeyi planlıyor. Maltepe’de rezidans projesi ve Çağlayan’da ofis ve dükkan şeklinde inşa edilecek projeler, yeni yılın ilk aylarında lanse edilecek. Kartal-Maltepe bölgesinin ulaşım ve konum açısından çok avantajlı olduğunu söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “ Önümüzdeki dönemde yeni açılan ve planlanan tünel projeleri ve bağlantı yollarının gelişimi Kağıthane ve Kadıköy-Kartal metro hattının hayata geçmesi ile Kartal-Maltepe’nin talep gören cazibesi artacak. Halen devam eden ve önümüzdeki süreçte hayata geçireceğimiz projeler tamamlandığında Kartal-Maltepe bölgesine toplam 15 kule kazandırmış olacağız.”dedi.

Sinpaş GYO’dan Şişli’ye 1, Ankara’ya 3 proje

Sinpaş GYO 2012’de Şişli Bomonti, Ankara Büyükesat, Çankaya ve Alacaatlı’da yepyeni projelere imza atmaya hazırlanıyor. 18 dönüm üzerine kurulacak Şişli Bomonti projesi, lokasyonuyla rezidans tipi yapılaşmanın lüks dokusuyla A+ segmenti hedefleyecek. Ankara Çankaya / Dikmen’de de 26 dönüm araziye kurulacak olan bir diğer projenin ise ön çalışmaları tamamladı. 2012’de lanse edilecek proje konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Büyükesat’da başlayacak Sinpaş GYO’nun diğer projesi ise Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne 900 metre uzaklıkta bulunuyor. Önceleri düşük kaliteli yapılaşmanın yoğun olduğu Büyükesat Vadisi içinde yer alan arsa, birkaç yıl önce Büyükesat Vadisi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı uygulama imar planı içine dahil edilerek, hem yatırımcılar için, hem de yüksek gelir düzeyindekiler için gözde bir yerleşim bölgesi haline geldi. Alacaatlı’da yükselecek 500 konuttan oluşan dördüncü projenin arsa büyüklüğü ise 145 dönümden oluşacak. Proje içerisinde villalar ve residence blokların planlandığı projenin konsept çalışmaları tamamlanmak üzere. Projenin başlama tarihi ise 2012.

Teknik Yapı yıllar sonra Avrupa Yakası’na dönüyor
Evora projesi ile 2011’in son çeyreğinde dikkatleri üzerine çeken Teknik Yapı, yeni yılda kentsel dönüşüme katkı sağlayacak yenileme projelerine ağırlık vermeye hazırlanıyor. 6 yıldan beri sadece Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren firma, uzun aradan sonra Avrupa Yakası’na yönelmeye hazırlanıyor. 2012 kapsamında biri Avrupa yakasında diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki büyük projeye başlayacak olan firma, iki projeyi de rezidans konseptinde tasarladı. Avrupa Yakası’nda 1000 dairenin üzerinde, Anadolu Yakası’nda ise 2 bin daireden oluşacak büyüklükte projeler hazırlayan Teknik Yapı, Avrupa Yakası’nda ikinci bir projeyi de yıl sonuna kadar yetiştirmeyi hedefliyor.

Şua İnşaat 2012’de 5 bin konuta hazırlanıyor

Şua İnşaat’ın 2012 projelerinden biri olan Elite Side projesi yılın son ayında lansman fiyatlarıyla satışa çıktı. Yeni yılda iki yeni projeye daha imza atacak olan Şua İnşaat, Kartal’da 170 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 4 bin konut ve AVM’den oluşan yaşam merkezi oluşturacak. Kadıköy Göztepe’de ise 300 milyon TL yatırımla 13 bin 500 metrekare arsa üzerinde 250 dairelik rezidans projesi inşa edecek firma, Kurtköy Elite Side ile yeni yılda yatırımcıya yönelik cazip kampanyalar da düzenleyecek. 25 bin metrekare arsa üzerinde inşasına başlanan Elite Side, toplamda 7 bloktan oluşuyor. Projenin teslim tarihi ise 2013.

Çukurova İnşaat Kartal’a 35 katlı kule yapacak

Adanus Park projesi ile adından söz ettiren Çukurova İnşaat, yeni yılda Kartal’da 35 katlı kule yapmaya hazırlanıyor. Tek kule şeklinde inşa edilecek proje, lüks konut segmentinde olacak. 2012 Mart ayında inşasına başlanacak projenin, 30 ayda tamamlanması öngörülüyor. Kartal E-5 aksında inşa edilecek kulede beşinci kattan itibaren deniz manzarası olacak.

Htemlak

Emlakbulten.Com

Bir Cevap Yazın